Stawiamy na ekologię i ekonomię
Branża

Anonymous
29 paź 2008, 19:48 *.9.211.135

Na wstępie - WIELKIE podziękowania PLASTECH pl za to,że istnieje.
Żeby nie być gołosłownym - kilka miesięcy temu otrzymałem zadanie analizy przydatności w produkcji mebli palet plastikowych.

Oczywiście pierwszym krokiem było wyszukiwanie w internecie . Byliście jednym z pierwszych wortali na których zdobywałem informacje, uczyłem się, zdobywałem kontakty.

Poznałem tu wielu wspaniałych ludzi, nie szczędzących informacji.
Z kilkoma znam się już osobiście.

Moim największym problemem był fakt, że nikt do tej pory nie produkował NIEZBĘDNYCH nam palet. Specyfika produkcji wymagała palet trwałych, lekkich,tanich,o wysokich parametrach jakościowych . Powie ktoś - takie rzeczy tylko w Erze - a jednak.

Znalazło się kilku producentów gotowych zaryzykować - może lepszym słowem będzie - WYPEŁNIĆ LUKĘ rynkową .

Zdajecie sobie Państwo sprawę - że rocznie są produkowane setki tysięcy tzw. NIETYPOWYCH palet drewnianych o rozmiarze 2000x800 ?? Dlaczego ??

Bo są NIETRWAŁE - szybko ulegają zniszczeniu, nie powinny być więcej niż 2-3 razy użyte w transporcie kolejowym czy kontenerowym . Na produkcji - trzeba zastosować podkłady - bo spowodują zniszczenie produktu.

Jeszcze jedno ekologia - czystość, wygląd, no i ile ratujemy drzew ??

I jeszcze - waga - paleta drewniana może osiągnąć wagę nawet powyżej 50 kg - tak chłonie wodę - plastik pozostanie lekki . Pracownik ,który MUSI podnieść taką paletę kilkaset razy na zmianę ..." szkoda gadania "

Właśnie jesteśmy w trakcie rozmów handlowych - wkrótce przetestujemy palety - i podejmiemy współpracę .

Życzę wszystkim producentom powodzenia w biznesie - oby wszystkie firmy zechciały się wyposażyć w palety plastikowe .

Anonymous
29 paź 2008, 23:32 *.28.158.241

Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę odnośnie wielkości produkcji rocznej palet drewnianych nietypowych. Ale setki tysięcy to ilość jak najbardziej potwierdzona. Palety drewniane to długa tradycja i prosty proces tworzenia no i oczywiście łatwo dostępny materiał... ale jak wiemy drewno drożeje i biorąc pod uwagę coraz większe wymagania firm w wielu branżach zostaje wypierane przez plastik. Ważnym powodem tych zmian jest chociażby waga palet przy zachowaniu właściwości.
Ale jako że na każde zapotrzebowanie zawsze pojawi się odpowiedni wyrób to i palety nietypowe (jak w tym przypadku 2000 x 800) znalazły się na `tapecie` producentów palet plastikowych. Jest to korzystna alternatywa oczywiście przy odpowiednim zarządzaniu odpadami.
Wieć idąc za słowami kolegi z powyższego posta - czemu nie zafundować pracownikom lżejszej i efektywniejszej pracy :) ?

Pozdrawiam czytających.

Anonymous
30 paź 2008, 5:26 *.9.249.224

Witam ponownie . Chciałbym osiągnąć 3 rzeczy - żeby po etapie wdrażania w Swedwood Poland - zainteresowała się tematem pozostała część tej grupy na świecie.
Żeby grupa IKEA dla której produkujemy meble (kładąca od zawsze nacisk na ekologię, ochronę środowiska naturalnego ) poczuła w używaniu palet plastikowych biznes propagandowy i finansowy .
Uczynić pracę ludzi zatrudnionych w firmie lżejszą, bezpieczniejszą,i poprawić o ile to jeszcze możliwe wygląd hal produkcyjnych - zamiast rozwalonych szczątków palet drewnianych widzieć rzędy estetycznych plastikowych .

Pozdrawiam Janusz Marcinkowski

Anonymous
31 paź 2008, 10:35 *.28.152.34

Myśle że IKEA szczycąca się rygorystycznym podejsciem do spraw ekologi musi zainteresować się tworzywem. W końcu ile drzew można wycinać? Za tworzywem zdecydowanie przemawia trwałość i recykling z odzyskaniem duzej częsci zainwestowanych wkładów finansowych. No ale rozmową się nie sprawdzi zastosowanai - trzeba wdrożyć i testowac , testować , testować.

Anonymous
31 paź 2008, 11:29 *.31.43.109

Witam Państwa,
reprezentuję na rynku polskim firmę PLASGAD Plastic Products ACS Ltd z Izraela, producenta szerokiej gamy wyrobów z tworzyw sztucznych.
PLASGAD to ćwierć wieku doświadczenia w wytwarzaniu innowacyjnych produktów z tworzyw sztucznych. To dwie wysoce zaawansowane technologicznie fabryki i dwadzieścia zrobotyzowanych linii produkcyjnych, które dzięki technologii formowania wtryskowego opracowanej przez najlepszych specjalistów wytwarzają produkty najwyższej jakości przy minimalnych kosztach.
W związku z potężnymi możliwościami wytórczymi i wieloletnim doświadczeniem w produkcji i sprzedaży różnorodnych produktów plastikowych na rynkach całego świata jesteśmy w stanie podjąć się projektu specjalnych palet plastikowych na potrzeby firm Swedwood i Ikea.
Palety (szczególnie ultra lekkie) obok pojemników plastikowych to nasza specjalność i z chęcią poszerzymy produkcję o nowy produkt.
Pragnę podkreślić iż 90% naszej produkcji opiera się o tworzywa przetworzone w drodze recyklingu. Jest to materiał wysokiej jakości jednocześnie ekonomiczny i ekologiczny.
Zdecydowanie popieram przedmówców w kwestii marnowania drewna, w jakim celu mamy pogłębiać zniszczenie środowiska naturalnego jeśli na wyciąnięcie ręki jest materiał trwalszy, tańszy, oferujący możliwość wielokrotnego użycia?

Pozdrawiam:
Jakub Michalski.

Anonymous
31 paź 2008, 20:57 *.9.202.62

Witam !
Właśnie to coś dla nas. Wchodzimy w temat z nadzieją, że wspólnie opracujemy taki wzór palety,która zawojuje nie tylko Polskę . Myślę - że moi szefowie po dogłębnym , pozbawionym emocji przemyśleniu naszej wspólnej propozycji - podejmą jedyną słuszną decyzję .
Firm meblowych jest w kraju mnóstwo, i już wyobrażam sobie stopniowe zmiany nasadzeń drzew. Ponieważ zejdą z używania palet drewnianych - zmieni się wygląd naszych lasów.
A przede wszystkim korzyści finansowe z używania palety plastikowej będą mogły być przeznaczone na rozwój zakładu , płace dla pracowników. W/g mnie to duże oszczędności - rocznie sięgające setek tys.zł. Dlaczego ? Otóż do tej pory np. musieliśmy zatrudniać około 10 ludzi do naprawy palet drewnianych, ich kasacji , płaciliśmy za niszczenie naszych pieniędzy . Teraz będą mogli przejść na produkcję i generować zysk firmie .
Spójrzmy na ankietę zamieszczoną przez kogoś z lewej strony - sądzę - że za 1- 1,5 roku zmieni się to diametralnie - 83.3 % firm będzie używać plastikowych !

Pozdrawiam Janusz Marcinkowski

Anonymous
4 lis 2008, 20:25 *.154.86.220

Projekt rośnie w siłę.:)
Myślę że z korzyscią dla wszystkich. Lżejsza praca , recykling , no i żywotność - palety drewniane odpadaja w przedbiegach.

Nie omieszkam informować o rozwoju projektu bo bardzo mnie on ciekawi , nie ukrywam.

Pozdrawiam

Anonymous
6 lis 2008, 18:25 *.9.211.86

Cóż , sprawa wygląda bardzo prosto - aczkolwiek to dopiero przedbiegi . Mamy " błogosławieństwo " części władzy zakładowej - chociaż projekty idą wiele wyżej . Wspólnie z producentem będziemy "od nowa projektować" paletę żeby spełniała najsurowsze wymagania koncernów światowych .
Nie dość tego - wyposażymy ją w dodatkowe elementy - między innymi boczne uchwyty obejmujące towar na palecie , ażurowe osłony boczne ochraniające przed przypadkowym uderzeniem i zniszczeniem elementów. Tak to jest - jeśli produkcja słucha potrzeb - a klient umie je przedstawić . Dajemy sobie czas do grudnia na uzgodnienie wszystkiego w fazie projektowej .
Potem głos ma producent - forma i oczekiwana produkcja.
Jestem pewny ,że skorzystają na tym i producent i my .
Mam propozycję - jeśli macie Państwo uwagi - czego oczekiwalibyście od takich palet - proszę przedstawiać je tutaj .
Spróbujemy je wspólnie rozwiązać , żeby wszystkie firmy mogły na tym skorzystać !