ul. Podgórna 72
87-100 Toruń
Polska
tel: +48 56 6559901
tel 2: +48 510 159116
fax: +48 56 6231480
email:
http://www.ogrzewaniebalsa.pl
Opis działalności:
Oddział w Toruniu
ul. Podgórna 72, 87-100 Toruń
tel. 56 655 99 01
fax 56 623 14 80Oddział w Brodnicy
Damian Gołębiewski kom. 500 297 898
ul. Lidzbarska 159A, 87-300 Brodnica
e-mail: brodnica@ogrzewaniebalsa.plSprzedaż
Tomasz Balinowski
tel. 56 655 99 01, kom. 512 449 394
e-mail: biuro@ogrzewaniebalsa.pl
Marketing
Ewa Gerbatowska
kom. 510 159 116
e-mail: ewagerbatowska@ogrzewaniebalsa.pl
Firma BALSA istnieje na rynku od 1993 roku. Od tego czasu zdołaliśmy zdobyć ugruntowaną pozycję rynkową jako solidny partner w szeroko pojętym zakresie usług związanych z produkcją i sprzedażą elektrycznych elementów grzejnych. Na przestrzeni lat zyskaliśmy duże doświadczenie w kontakcie z Klientem indywidualnym, jak i instytucjonalnym.
Jako autoryzowany przedstawiciel firmy Elektrotermia oferujemy najwyższej klasy elementy grzewcze, które mają szerokie zastosowanie w przemyśle tworzyw sztucznych. Elektrotermia to uznana krakowska firma, która od 45 lat produkuje grzałki elektryczne.
W naszym asortymencie znajdują się grzałki typowe, które mają zastosowanie w urządzeniach gospodarstwa domowego, takich jak: bojlery elektryczne, suszarki łazienkowe, piece akumulacyjne itp., jak również nowatorskie rozwiązania urządzeń grzejnych wykonywanych na indywidualne zamówienie z przeznaczeniem dla różnych gałęzi przemysłu. Specjalizujemy się w wykonawstwie urządzeń nietypowych według dostarczonego przez Klienta wzoru, rysunku lub podanych parametrów, takich jak: napięcie zasilania, moc grzałki, wymiary, sposób podłączenia elektrycznego oraz mechanicznego.
Wykonujemy elementy grzewcze najwyższej jakości:
Grzałki rurkowe - do ich produkcji używamy druty oporowe firmy Kanthal, tlenek magnezu (MgO) jako materiał izolacyjny wypełniający wnętrze grzałki oraz żaroodporny i kwasoodporny nierdzewny pancerz zewnętrzny (możemy również wykonać grzałki miedziane, niklowane, wulkanizowane do pracy w wodzie przy dużych obciążeniach powierzchniowych. W asortymencie posiadamy grzałki typowe, które mają zastosowanie w urządzeniach gospodarstwa domowego. Specjalizujemy się również w wykonywaniu elementów grzejnych na indywidualne zamówienie.
Grzałki otokowe i płaskie wykonujemy wyłącznie na indywidualne zamówienie wg. wzoru, rysunku lub szkicu. W celu złożenia zamówienia na grzałki nietypowe należy podać takie parametry jak: napięcie zasilania, moc grzałki, wymiary (wzór, rysunek), sposób podłączenia elektrycznego, sposób montazu mechanicznego. Grzałki moga być wyposażone w nasteujące przyłacza elektryczne: zacisk gwintowy M5, wtyk grzejny, kostka ceramiczna dodatkowo zabudowana, przewód izolacyjny z możliwością dodatkowego oplotu ochronnego.
Grzałki patronowe to elementy o specjalnej konstrukcji umożliwiającej emisję dużej ilości ciepła z niewielkiej powierzchni. Najczęściej stosowane w formach metalowych stąd też ich wykonanie w klasie dokładności H7. Płaszcz grzałki wykonany jest ze stali nierdzewnej żaroodpornej. Element grzejny wykonany jest z drutu oporowego osadzonego w ceramice i uzupełnionego tlenkiem magnezu (MgO).
Spirale grzejne wykonujemy na bazie drutów oporowych firmy Kanthal. Znajdują zastosowanie w piecach i komorach grzejnych takich jak piece hartownicze, topielne, do nagrzewania szkła i ceramiki itd. Wykonujemy spirale wg. dostarczonego wzoru, rysunku lub podanych parametrów.Grzałki ceramiczne typowe - na elementach ceramicznych płaskich 1000 lub 1500W/230V, na zamówienie - na elementach ceramicznych okrągłych o średnicy 18, 28, 35, 45 mm lub płaskich. Długość do 3mb. Moc i napięcie wg. zamówienia.Znalazłeś partnera!