Polipropylen (PP) - wiadomości w Plastech

Informacje z branży o tematyce: Polipropylen (PP)

   

Nowy polipropylen SABIC dla medycyny

Nowy polipropylen SABIC dla medycyny Firma Bormioli Rocco zastosowała nowy polipropylen SABIC PP PCGR40 do produkcji systemu dozującego leki Ultra Clear.

Rosyjska spółka zwiększy produkcję poliolefin

Rosyjska spółka zwiększy produkcję poliolefin Należąca do koncernu Sibur spółka TomskNefteKhim rozpoczęła modernizację i rozbudowę instalacji do produkcji HDPE i PP.

Nowy gatunek PP do wyrobu opakowań cienkościennych

Nowy gatunek PP do wyrobu opakowań cienkościennych Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. wprowadził do oferty nowy gatunek polipropylenu Moplen EP549U.

Orlen rozpoczyna inwestycję w instalację metatezy

Orlen rozpoczyna inwestycję w instalację metatezy Inwestycja zwiększy produkcję propylenu w Płocku do poziomu 550 tys. ton rocznie.

Rynek propylenu w USA

Rynek propylenu w USA Najnowszy raport agencji Ceresana obejmuje cały łańcuch wartości propylenu na rynku USA.

Rosja: Spadła produkcja HDPE, więcej krajowego PP

Rosja: Spadła produkcja HDPE, więcej krajowego PP W pierwszym półroczu produkcja HDPE w Rosji spadła o 15 proc., o blisko jedną czwartą wzrosła natomiast produkcja polipropylenu.

EFSA o recyklingu polipropylenu

EFSA o recyklingu polipropylenu Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności oceniła proces recyklingu PP stosowanego w jednej z włoskich firm.

Skromna zbiórka butelek z HDPE i PP w Europie

Skromna zbiórka butelek z HDPE i PP w Europie Przedstawiciele Plastics Recyclers Europe postulują zwiększenie zbiórki butelek wykonanych z polietylenu wysokiej gęstości i polipropylenu.

BOPS oferuje nowy gatunek polipropylenu

BOPS oferuje nowy gatunek polipropylenu Moplen RP2803 zapewnia wysokie osiągi w zastosowaniach wtryskowych, łącząc dobre właściwości organoleptyczne z wysoką płynnością w stanie stopionym.

Nowe gatunki Moplenu z fabryki BOP

Nowe gatunki Moplenu z fabryki BOP Spółka Basell Orlen Polyolefins uruchomiła w Płocku produkcję dwóch gatunków polipropylenu do produkcji opakowań cienkościennych.