Polipropylen (PP) - wiadomości w Plastech

Informacje z branży o tematyce: Polipropylen (PP)

   

Rosja: Spadła produkcja HDPE, więcej krajowego PP

Rosja: Spadła produkcja HDPE, więcej krajowego PP W pierwszym półroczu produkcja HDPE w Rosji spadła o 15 proc., o blisko jedną czwartą wzrosła natomiast produkcja polipropylenu.

EFSA o recyklingu polipropylenu

EFSA o recyklingu polipropylenu Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności oceniła proces recyklingu PP stosowanego w jednej z włoskich firm.

Skromna zbiórka butelek z HDPE i PP w Europie

Skromna zbiórka butelek z HDPE i PP w Europie Przedstawiciele Plastics Recyclers Europe postulują zwiększenie zbiórki butelek wykonanych z polietylenu wysokiej gęstości i polipropylenu.

BOPS oferuje nowy gatunek polipropylenu

BOPS oferuje nowy gatunek polipropylenu Moplen RP2803 zapewnia wysokie osiągi w zastosowaniach wtryskowych, łącząc dobre właściwości organoleptyczne z wysoką płynnością w stanie stopionym.

Nowe gatunki Moplenu z fabryki BOP

Nowe gatunki Moplenu z fabryki BOP Spółka Basell Orlen Polyolefins uruchomiła w Płocku produkcję dwóch gatunków polipropylenu do produkcji opakowań cienkościennych.

Nowe gatunki polipropylenu w ofercie BOPS

Nowe gatunki polipropylenu w ofercie BOPS Moplen HP2674 i Moplen HP2774 wytwarzane są z użyciem najnowszej generacji katalizatora metaloorganicznego Avant ZN, który nie zawiera ftalanów.

Folia PP-LLDPE dla branży napojów

Folia PP-LLDPE dla branży napojów Spółka SABIC rozszerzyła swoją ofertę o materiał PP-LLDPE do produkcji folii stretch.

Popyt na poliolefiny w Chinach wciąż rośnie

Popyt na poliolefiny w Chinach wciąż rośnie Jedną z metod zaspokojenia wciąż rosnącego popytu na tworzywa ma być rozwój technologii CTO i PDH.

Brak chętnych na akcje producenta tkanin PP

Brak chętnych na akcje producenta tkanin PP Ze względu na brak zgłoszeń zaplanowana na poniedziałek aukcja pakietu akcji spółki Stradom została odwołana.

Rynek polipropylenu w Indiach

Rynek polipropylenu w Indiach W 2017 roku zdolności produkcyjne indyjskich producentów polipropylenu przekroczą 5,1 mln ton rocznie.