Polipropylen (PP) - wiadomości w Plastech

Informacje z branży o tematyce: Polipropylen (PP)

   

Orlen rozpoczyna inwestycję w instalację metatezy

Orlen rozpoczyna inwestycję w instalację metatezy Inwestycja zwiększy produkcję propylenu w Płocku do poziomu 550 tys. ton rocznie.

Rynek propylenu w USA

Rynek propylenu w USA Najnowszy raport agencji Ceresana obejmuje cały łańcuch wartości propylenu na rynku USA.

Rosja: Spadła produkcja HDPE, więcej krajowego PP

Rosja: Spadła produkcja HDPE, więcej krajowego PP W pierwszym półroczu produkcja HDPE w Rosji spadła o 15 proc., o blisko jedną czwartą wzrosła natomiast produkcja polipropylenu.

EFSA o recyklingu polipropylenu

EFSA o recyklingu polipropylenu Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności oceniła proces recyklingu PP stosowanego w jednej z włoskich firm.

Skromna zbiórka butelek z HDPE i PP w Europie

Skromna zbiórka butelek z HDPE i PP w Europie Przedstawiciele Plastics Recyclers Europe postulują zwiększenie zbiórki butelek wykonanych z polietylenu wysokiej gęstości i polipropylenu.

BOPS oferuje nowy gatunek polipropylenu

BOPS oferuje nowy gatunek polipropylenu Moplen RP2803 zapewnia wysokie osiągi w zastosowaniach wtryskowych, łącząc dobre właściwości organoleptyczne z wysoką płynnością w stanie stopionym.

Nowe gatunki Moplenu z fabryki BOP

Nowe gatunki Moplenu z fabryki BOP Spółka Basell Orlen Polyolefins uruchomiła w Płocku produkcję dwóch gatunków polipropylenu do produkcji opakowań cienkościennych.

Nowe gatunki polipropylenu w ofercie BOPS

Nowe gatunki polipropylenu w ofercie BOPS Moplen HP2674 i Moplen HP2774 wytwarzane są z użyciem najnowszej generacji katalizatora metaloorganicznego Avant ZN, który nie zawiera ftalanów.

Folia PP-LLDPE dla branży napojów

Folia PP-LLDPE dla branży napojów Spółka SABIC rozszerzyła swoją ofertę o materiał PP-LLDPE do produkcji folii stretch.

Popyt na poliolefiny w Chinach wciąż rośnie

Popyt na poliolefiny w Chinach wciąż rośnie Jedną z metod zaspokojenia wciąż rosnącego popytu na tworzywa ma być rozwój technologii CTO i PDH.