Automet Group Sp. z o.o. Sp. K.

Formowanie termiczne, laminowanie, tłoczenie, prasowanie


Dane kontaktowe:

ul. Stankiewicza 4
Polska, 38-500 Sanok


Opis działalności

"AUTOMET" jest firmą działającą na rynku polskim od 1989 r. Od 1995 r. specjalizujemy się w produkcji szerokiej gamy elementów z tworzyw sztucznych. Firma specjalizuje się w wykonywaniu elementów z poliestrów, termoplastów, poliuretanów, polipropylenów spienionych oraz tworzyw naturalnych tworząc różnego rodzaju kompozyty z tkaninami, elementami metalowymi i in.

Jesteśmy specjalistami w wykonywaniu dywaników podłogowych do samochodów ciężarowych i dostawczych (PVC + pianka poliuretanowa , TPO + pianka poliuretanowa). Wykonujemy metodą termoformowania różnego rodzaju detale wyposażenia wnętrza z tworzywa ABS, PS, HDPE, PVC, PP, PMMA etc.(deski parapetu, drzwiczki schowków, wykończenia sufitu) w tym elementy miękkie wykończenia wnętrza stosując sprawdzone technologie, produkujemy również elementy z laminatu epoksydowo-szklanego. Koła kierownicze, różnego rodzaju uchwyty, podłokietniki wykonujemy z pianki integralnej.

Jesteśmy producentem siedzeń do autobusów komunikacji miejskiej i międzymiastowej, spełniamy regulamin ECE 80 w zakresie homologacji siedzeń pojazdów.
Produkcja siedzeń od fazy projektowania poprzez wykonanie :
 • oprzyrządowania,
 • formatek siedzisk i oparć ( pianka poliuretanowa),
 • detali metalowych,
 • pomalowania elementów metalowych i stelaży metodą proszkową pod finalny produkt odbywa się w "Automecie".

  Ponad 5 tys. produktów wykonywanych w firmie "AUTOMET" znajduje zastosowanie w autobusach, samochodach ciężarowych, samochodach dostawczych, samochodach specjalnych (ambulanse), ciągnikach rolniczych największych polskich producentów tych pojazdów.

  Produkcja tych wszystkich elementów wspomagana jest przez własne biuro konstrukcyjne, które pracując w systemach CAD/CAM m.in. PRO-ENGINEER,Auto-CAD opracowuje nowe rozwiązania pozwalające przez cały czas rozszerzać asortyment produkowanych wyrobów. Na podstawie własnej lub przekazanej dokumentacji wykonujemy przyrządy i modele oraz opracowujemy technologię wykonania poszczególnych detali.

  Używane w produkcji surowce i materiały pochodzą z renomowanych firm światowych takich jak MITRAS, SENOPLAST, BAYER, BASF, ATLONA etc.

  Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy.

Kategorie

1. Wyroby » Wyroby dla motoryzacji