Logo B & K s.c.

B & K s.c.

Sprzedaż wtryskarek i wyposażeń - roboty, suszarki, podajniki, termostaty, chłodziarki, systemy podawania


Dane kontaktowe:

ul. Wesoła 41
Polska, 34-300 ŻywiecB & K s.c. Żywiec - jesteśmy dystrybutorem wtryskarek LIGUANG, APOLLO oraz urządzeń towarzyszących włoskiej firmy DEGA. Posiadamy doświadczenie związane z projektowaniem, produkcją i serwisem wtryskarek. Możemy powiedzieć, że jako nieliczni, "wtryskarkami zajmujemy się naturalnie od zawsze". Pracowaliśmy w największej fabryce wtryskarek w Polsce oraz firmach zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych.

Współpracujemy z angielską firmą projektową A& A z Hong Kongu, której rozwiązania konstrukcyjne wtryskarek UT znane są w Polsce od lat.

Naszym celem jest dostarczanie wtryskarek z dobrymi rozwiązaniami technicznymi dla naszych klientów, koncentrujemy się na właściwym doborze wtryskarek w zależności od specyficznych potrzeb klienta.

Obecnie oferujemy wtryskarki firmy LIGUANG.

liguang


Nasz wybór wtryskarek Liguang został dokonany po wielu analizach firm azjatyckich. Na bazie naszych długoletnich doświadczeń w branży, doświadczeń z innymi dostawcami dokonaliśmy wyboru wtryskarek o bardzo dobrych parametrach technicznych i najlepszych zastosowanych komponentach. O jakości i renomie komponentów firm Keba i Bosch-Rexroth nie trzeba nikogo przekonywać. Ocenę dokonywaliśmy w zespole składającym się z doświadczonych inżynierów polskich i angielskich.

Jesteśmy przekonani, że nasza oferta spełni oczekiwania wymagających klientów.

Oferta

Wtryskarki LIGUANG

Firma specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie wtryskarek do tworzyw termoplastycznych i termoutwardzalnych. Zakres produkcji:

  • hydrauliczne wtryskarki z pompą zmiennego wydatku
  • hydrauliczne wtryskarki z serwo napędem
  • wtryskarki dwukomponentowe
  • wtryskarki z wtryskiem akumulatorowym
  • wtryskarki do wtrysku z gazem
  • wtryskarki hybrydowe
Siła zamykania 50 – 2000 Ton. Waga wtrysku 71 do 12069 g

Głównym rynkiem sprzedaży w Europie są Włochy, gdzie pracuje ponad 100 maszyn wyposażonych w wysokowydajne pompy z serwo napędem oraz bogatym wyposażeniem opcjonalnym.

Mocne strony wtryskarek LIGUANG

Energooszczędność - w korzystnych warunkach zużycie energii maszyny z serwo napędem jest mniejsze o 40% niż we wtryskarkach z pompą zmiennego wydatku i 70% mniejsze niż z pompą stałego wydatku.

Precyzja - dokładne sterowanie niskim ciśnieniem i niskim wydatkiem, powtarzalność jest mniejsza niż 0.5 %. Błąd wagi produktów mieści się w zakresie 0.4% - 0.7%.

Szybka reakcja - Serwo napęd jest wyposażony w urządzenie sprzężenia zwrotnego ciśnienia wysokiej dokładności i czułości, który kształtuje precyzyjne sterowanie zamkniętą pętlą. Czas cyklu jest skrócony i poprawia wydajność produkcji.

Niski poziom hałasu - zdecydowanie inny od zwykłych wtryskarek. Maszyna pracuje tylko wtedy gdy jest to konieczne. W czasie np. chłodzenia wypraski serwomotor jest wyłączony. Poziom hałasu w okolicach 70 dB.

Temperatura oleju - system w ograniczonym stopniu podgrzewa olej, potrzebny jest zmniejszony układ chłodzenia.

Sterowanie elektroniczne austriackiej firmy Keba, która dostarcza swoje produkty do najlepszych firm wtryskarkowych na świecie. Szybki dwuprocesorowy sterownik zapewnia krótkie czasy reakcji (2 milisekundy). Szeroki zakres funkcji i intuicyjne oprogramowanie. Programy pracy m. innymi automatyczne regulacja ustawiania wysokości formy, samoczynna regulacja siły zamykania, programy sterowania wyrzutnikami hydraulicznym i powietrznymi, rdzeniami hydraulicznymi, elektrycznymi, programy smarowania układu zamykania. Programy czyszczenia ślimaka, intruzji, usuwania zimnego korka, dekompresja przed lub po dozowaniu, przełączania z wtrysku na docisk za pomocą drogi, ciśnienia lub czasu. Wielostopniowe profilowanie procesu wtrysku i docisku (ciśnienia i wydatku). Sterowanie temperaturą PID. Tygodniowy kalendarz grzania maszyny. Zapamiętywanie i wczytywanie danych około 200 form z pamięci maszyny i nieograniczonej ilości na USB. Możliwość wydruku na drukarkę danych produkcyjnych z maszyny oraz zapisywanie na USB. Maszyna posiada złącze do obsługi robota oraz złącze ETHERNET umożliwiające podłączenie do sieci komputerowej jak również podłączenie do modemu telefonicznego Możliwość wyboru ze sterownika wielu języków: polski, angielski, niemiecki i inne. Rozbudowane programy SPC.

Sterowanie hydrauliczne. Najlepszy na rynku serwo napęd firmy Rexroth Niemcy. Kompletny zestaw - pompa, silnik asynchroniczny, inwerter renomowanej niemieckiej firmy zapewniający najwyższy poziom energooszczędności, szybkości reakcji, powtarzalności parametrów oraz niskiego poziomu hałasu. Energooszczędność serwo napędu zbliżona do wtryskarek z napędem elektrycznym.

Konstrukcja mechaniczna
Solidna podstawa oparta na zamkniętych profilach. Sztywne płyty układu zamykania zaprojektowane komputerową metodą elementów skończonych MES. Podwójne siłowniki ruchu dojazdu i odjazdu agregatu wtryskowego. Zdecydowanie najlepsze rozwiązanie ze względu na sztywność i uniknięcie podnoszenia podczas wtrysku. Bloki hydrauliczne wtrysku i zamykania umieszczone na zespole wtrysku i odpowiednio na płycie oporowej, co daje najlepszą pracę hydrauliki bez zwłok i spadków ciśnienia na wężach i rurach. Takie rozwiązania spotykane są tylko w konstrukcjach precyzyjnych wtryskarek.

Urządzenia towarzyszące DEGA:

- Robory i manipulatory
- Podajniki tworzyw
- Suszarki i Odwilżacze
- Termoregulatory form
- Dozowniki barwników grawimetryczne i volumetryczne
- Przenośniki taśmoweMateriały Video

Rozmowa z Bogusławem Bachniakiem z firmy B&K
Rozmowa z Bogusławem Bachniakiem z firmy B&K
2011-11-29    Długość: 4 minuty

Galeria zdjęć