GP Composites

Produkcja carbon, pokrywanie carbon, włókno węglowe, produkcja form, laminaty, kompozyty


Dane kontaktowe:

ul. Miodowa 6
Polska, 43-445 Dzięgielów


Opis działalności

Produkcja dowolnych elementów kompozytu węglowego, szklanego i kevlaru w technologii infuzji oraz z prepregów, zgodnie z przedstawionym procesem:

• projektowanie, przygotowanie i produkcja modeli (koniecznych do produkcji form na bazie modeli 3D, wykonanie przy użyciu zaawansowanych technologii i materiałów – projektowanie
CAD i analiza MES, obróbka numeryczna, użycie dedykowanych materiałów modelarskich. Jedną z opcji jest też wykonywanie odpowiedników już istniejących elementów (np. nadwozia – lżejsze o ok 60% zamienniki seryjnych części nadwozia takich jak: maski, zderzaki, elementy aerodynamiczne. Wtedy formy odbijane są z już istnieją cych elementów, z pominięciem procesu projektowania i wykonania modelu)

• projektowanie i produkcja narzędzi produkcyjnych (form – z aluminium z wykorzystaniem frezarki, lub przy użyciu dedykowanych systemów formierskich, dobieranych w zależności od potrzeb)

• projektowanie zbrojenia, w zależności od założeń (kosztowych, wytrzymałościowych i związanych z estetyką produktu)

• produkcja jednostkowa i seryjna produktów w zaawansowanych technologiach (infuzji próżniowej, technologii light RTM oraz z wykorzystaniem prepregów węglowych OOA), z nastawieniem na wysoką jakość, estetykę i doskonałe parametry fizyko-chemiczne produktów.


Możliwe jest również realizowanie zleceń z innych obszarów rynku i podjęcie współpracy między innymi z klientami w branżach:

o medycznej: podwykonawstwo części ortez ortopedycznych, protez, sportowych wózków inwalidzkich, obudów osprzętu itd.
o architektury wnętrz: ozdobne elementy wykończeniowe, okładziny ścian, wykonywane pod zamówienia elementy sanitarne i wyposażenia kuchni, schody, jednostkowe projekty itd.
o wyposażenia wnętrz i designu: krzesła, stoły, stojaki na wino i noże, lampy, luksusowe wyposażenie biura, akcesoria kuchenne, inne
o fotografii i video: octocoptery (zdalnie sterowane wielośmigłowe pojazdy latające służą ce do filmowania z powietrza, których rama jest wykonana z kompozytów), akcesoria, statywy, elementy wyposażenia przenośnego studia, uchwyty itd.
o sportowej: produkcja wyczynowych elementów łodzi, wioseł , desek surfingowych, kitesurfingowych, skimboardów i wakeboardów, kije, tyczki, ochraniacze, części rowerowe
o przemysłu : wykonanie prototypów, modeli, form, rapid prototyping

Długie lata praktyki, ogrom napotykanych po drodze trudności połączone z pasją do tworzenia produktów perfekcyjnych sprawiają, że tworzymy unikatowe produkty najwyższej jakości. Stawiamy sobie za cel sprostać wyzwaniom stawianym przez najbardziej wymagających klientów.

Zachęcamy również do kontaktu z naszymi technologami. Chętnie udzielimy wyczerpujących informacji na wszystkie pytania, prześlemy szczegółową ofertę i wykonamy spersonalizowaną wycenę.