General Plastic s.r.o.

Technologia recyklingu PET


Dane kontaktowe:

ul. Priemyselný areál 3677
Słowacja, Kolárovo 946 03Proces recyklingu opakowań PET: 1) Zgniatanie butelek PET przebiega na dwóch zgniatarkach o całkowitej pojemności 1300 kg/godzinę. 2) Pranie zgniecionych płatków – czyszczenie zgniecionych opakowań PET przebiega w wysokowydajnej pralce o mocy 1000 / 00 kg / h, z użyciem ciepłej wody bez dodawania substancji chemicznych. 3) Regranulacja - to ostatni etap recyklingu, czysty rozdrobniony materiał ładuje się do reglanulatora, gdzie w temperaturze 280 st C i ciśnieniu 160 barów uzyskamy reglanulat w postaci amforycznej. Taka forma reglanulatu może służyc jako surowiec w przemyśle tekstylnym przy wyciąganiu włókien. Dalszym krokiem jest krystalizacja, która jest częścią polikondensacji. W temperaturze 200 °C oraz bez uzycia ciśnienia materiał uzyska ostateczną formę oraz żądaną jakość.

W obecnej dobie nasz zakład jest jedynym w środkowej Europie zakładem w dziedzinie recyklingu i przetwórstwa opakowań PET na regranulat najlepszej jakości.

Przetworzony przez nas materiał PET można wykorzystać przy wyrobie produktu finalnego zarówno do celów przemysłowych jak i spożywczych (np. materiał na opakowania z folii PET, wyrób preform, z których następnie są dmuchane nowe opakowania PET, jak również w przemyśle tekstylnym przy ciągnięciu włókien).

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z dyrektorem Peterem Krasnecem +421 905 713 477