Hydrapres S.A.

Projektowania i budowy maszyn


Dane kontaktowe:

ul. Haska 7
Polska, 86-050 Solec KujawskiHydrapres Spółka Akcyjna jest kontynuacją mającej 22-letnią historię inżynierskiej firmy Hydrapress sp. z o.o.

Prowadzimy działalność gospodarczą w dwóch obszarach:

- produkcja elementów tłocznych z blachy stalowej

- projektowania i budowy maszyn

Posiadamy dwie fabryki: tłocznię w Solcu Kujawskim (na terenie Parku Przemysłowego) oraz zakład budowy maszyn w Białych Błotach.

Przez lata funkcjonowania zgromadziliśmy doświadczoną grupę specjalistów, potrafiących uporać się ze wszystkimi stawianymi przez Klientów wyzwaniami. Wysoką jakość produkcji gwarantują certyfikaty jakości ISO/TS 16949 oraz ISO 9001.

Historia projektowania i budowy maszyn w Hydrapresie sięga 1984 r. Początkowy asortyment stanowiły prasy hydrauliczne, hydrauliczne agregaty napędowe oraz sterowania i napędy hydrauliczne. Możemy pochwalić się wyprodukowaniem kilkuset pras hydraulicznych o naciskach maksymalnych od 100 do 5.000 kN. Prasy te były dedykowane zarówno do realizacji prostych operacji, jak i złożonych procesów technologicznych z wykorzystaniem sterowania CNC.

Z biegiem lat nasz dorobek rósł – zdobyliśmy doświadczenia w budowie automatycznych linii produkcyjnych i instalacji technologicznych do specjalnych zadań. Między innymi skonstruowaliśmy i wykonaliśmy automatyczne gniazdo produkcyjne do kalibrowania rur, pracujące w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów czy też centralną stację hydrauliczną w Fabryce Łożysk Tocznych SKF Poznań, zasilającą układy sterowania kilkuset obrabiarek.

Podjęliśmy także w Hydrapresie produkcję seryjną – jesteśmy ekspertami w zakresie budowy maszyn i urządzeń peryferyjnych do wtryskarek i wytłaczarek tworzyw sztucznych oraz w zakresie dostarczania globalnych rozwiązań technologicznych z ich wykorzystaniem. Jako największy krajowy producent dozowników ślimakowych, wypracowaliśmy własne, nowoczesne, opatentowane rozwiązanie napędu. Ponadto oferujemy urządzenia transportowe, suszarki, manipulatory do wtryskarek i plastometry.

Silnie rozwijanym od 1998 roku obszarem działalności jest tłocznia. Korzystając z parku pras hydraulicznych oraz pracując w oparciu o procedury systemu jakości ISO/TS 16949 oraz ISO 9001, produkujemy elementy wytłaczane z blachy stalowej, głównie na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego. Wybudowana w 2006 roku na terenie Parku Przemysłowego w Solcu Kujawskim nowa fabryka tłoczni gwarantuje wysokie zdolności produkcyjne oraz stabilność procesów produkcyjnych przy zachowaniu najwyższych norm jakościowych i terminowości dostaw.

Kompletność oferowanych przez Hydrapres usług zapewniają: wyposażone w najnowsze oprogramowanie typu CAD/CAM biuro konstruktorskie, a także bogato wyposażona narzędziownia, pozwalająca na budowę i serwis najbardziej precyzyjnego oprzyrządowania.