Konimpex Sp. z o.o.

Przyspieszacze, opóźniacze i antyutleniacze wulkanizacji, biel tytanowa, fluoropolimery


Dane kontaktowe:

ul. Mickiewicza 24
Polska, 62-500 KoninZakład Surowców Chemicznych oferuje wysokiej jakości przyspieszacze, opóźniacze i antyutleniacze wulkanizacji. Ta grupa surowców jest sprzedawana przez Konimpex pod unikalną marką handlową Rubbex. Mają one zastosowanie w procesach wulkanizacji różnych rodzajów gumy – np. do produkcji opon czy taśm transporterowych.

Oferujemy też surowce wykorzystywane w produkcji tworzyw sztucznych, kabli i przewodów, farb i pigmentów oraz świec, a także biel cynkową, której Konimpex jest jednym z największych dystrybutorów - nie tylko w Polsce, ale również na wielu rynkach zagranicznych. Produkt ten ma szerokie zastosowanie, m.in. jako pigment do produkcji farb, barwienia tworzyw sztucznych, włókien syntetycznych, wyrobów ceramicznych, gumy i papieru.

Dużą popularnością wśród naszych Klientów cieszy się biel tytanowa, stosowana jako pigment w produkcji farb, tworzyw sztucznych, papieru, włókien syntetycznych, produktów gumowych/kauczukowych.

Jednym z najważniejszych wypełniaczy oferowanych przez Konimpex jest krzemionka, sprowadzana z Chin oraz Indii. Używana jest jako dodatek do mieszanek gumowych zwiększając ich wytrzymałość na rozciąganie i odporność termiczną.

Oferujemy również stearynę pochodzenia roślinnego, która jest dodawana do mieszanek gumowych. Różne rodzaje stearyny są wykorzystywane przez producentów gumy, świec, zniczy, a także w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Proponujemy także fluoropolimery, które znajdują zastosowanie szczególnie przy produkcji specjalistycznych kabli i przewodów.