Marbet Sp. z o.o.

Oferujemy wolne moce przerobowe w zakresie wytłaczania PVC, opakowania styropianowe, płyty termoizolacyjne, listwy dekoracyjne. Dysponujemy własnym warsztatem narzędziowym


Dane kontaktowe:

ul. Chochołowska 28
Polska, 43-346 Bielsko-BiałaZ przyjemnością prezentujemy firmę Marbet, która w ciągu blisko 33 lat działalności produkcyjnej na stałe zakorzeniła się na rynku krajowym i zagranicznym. Została założona w 1980r. jako przedsiębiorstwo zagraniczne. Od 2001 roku jesteśmy Spółką z o.o. z całkowicie polskim kapitałem.

Szczególną uwagę koncentrujemy na produktach ze spienionego polistyrenu, materiału o wszechstronnym zastosowaniu i niepowtarzalnych właściwościach. W tej dziedzinie zebraliśmy najwięcej doświadczeń oraz osiągnęliśmy wysoki stopień specjalizacji, zarówno w zakresie procesów technologicznych, jak i wyszkolenia pracowników. Polistyren ekspandowany (z ang. EPS - ekspanded polistyrene). Potoczna nazwa to styropian. Powstaje w procesie spieniania granulek polistyrenu. Jako producent styropianu, pragniemy zaproponować Państwu następujące wyroby:
  • Specjalistyczne płyty izolacyjne (system zielonych płyt)
  • Profile, listwy i ścienne elementy dekoracyjne
  • Kasetony i rozety ozdobne
  • Kształtki i opakowania
  • Meble
  • Rdzenie tracone dla odlewnictwa
  • Kerny i wypełnienia

Polistyren ekstrudowany w skrócie XPS (ang. nazwa eXtruded PolyStyrene), to materiał z tworzywa sztucznego charakteryzujący się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną, z którego wykonujemy listwy dekoracyjne o różnorodnych kształtach. Polichlorek winylu to produkt polimeryzacji chlorku winylu, termoplast, który wykorzystujemy do produkcji takich wyrobów jak:
  • Listwy przypodłogowe
  • Listwy ościeżnicowe
Posiadamy wolne moce przerobowe w zakresie wytłaczania PVC. Prowadzenie produkcji przemysłowej na dużą skalę wymusiło na nas stworzenie profesjonalnego warsztatu narzędziowego. Grupa specjalistów zarówno projektuje, jak i konstruuje maszyny, urządzenia i formy oraz całe linie produkcyjne wykorzystywane w wielu procesach technologicznych w naszej jak i innych firmach.

Prace nad nowymi i doskonaleniem obecnych rozwiązań odbywają się w firmowym biurze konstrukcyjnym, gdzie powstają różnorodne projekty. Obok procesów wewnątrzzakładowych, obsługujemy także klientów zewnętrznych. Wśród naszych realizacji jest cała gama form wtryskowych, montowanych w automatach znanej niemieckiej firmy Erlenbach.

Przywiązujemy wielką wagę do kwestii ekologii. Dlatego wszystkie produkty są w pełni przetwarzane w procesie recyklingu. Posiadamy Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2009, dlatego zapewniamy najlepszą jakość zarówno bazy surowcowej, jak i gotowych wyrobów.