Materialise s.r.o.

Produkcja prototypowych części i małych serii - rapid prototyping


Dane kontaktowe:

ul. Předlická 460/22
Czechy, 400 02 Usti nad LabemFirma Materialise została założona w roku 1990 w Leuven w Belgii, gdzie do dnia dzisiejszego ma swoją główną siedzibę a w chwili obecnej zatrudnia około 900 ludzi na całym świecie. Materialise jest znaną na świecie firmą, nie tylko jako największy dostawca technologii produkcyjnych w Europie ale także poprzez tworzenie innowacyjnych trendów w dziedzinie prototypowych technologii i krótkoseryjnych produkcji.

Główną gałęzią działalności firmy jest przede wszystkim produkcja prototypowych części i małych serii za pośrednictwem tzw. addytywnych technologii (tzw. rapid prototyping) dla różnych gałęzi przemysłu, wzornictwa, służby zdrowia czy innych gałęzi, w których jest potrzeba wykorzystania rozwojowych technologii.

Dzięki tym technologiom można wyraźnie obniżyć koszty przeznaczone na maszyny i urządzenia, które w tym przypadku nie są potrzebne, można radykalnie skrócić czas potrzebny ściśle na produkcję i maksymalnie wykorzystać swobodę projektowania. Każdy projekt jest rozwiązywany indywidualnie i z indywidualnym osobistym podejściem do tematu. Przy wykorzystaniu technologii projektowania 3D oraz na bazie podstawowych informacji, które dostarcza klient – zaproponujemy Państwu najodpowiedniejszą technologię a do 24 godzin stworzymy propozycję cenową szytą na miarę Państwa potrzeb.

Ze względu na szerokie możliwości wytwórcze oraz skalę materiałów jesteśmy w stanie elastycznie i szybko reagować na potrzeby i żądania klientów – zarówno w dziedzinie przemysłu samochodowego, biur projektowych oraz medycyny.