Mesura

Rapid prototyping, drukowanie 3d, polyjet, fdm


Dane kontaktowe:

ul. Horeszków 26/8
Polska, 71-215 SzczecinOferujmy przyrostowe wytwarzanie elementów z tworzywa sztucznego, potocznie nazywane drukowaniem 3D.
Części mogą zostać wykonane w jednej z dwóch technologii:

PolyJet
Technologia ta umożliwia przyrostowe wytwarzanie elementów z żywic akrylowych utwardzanych za pomocą światła UV. Urządzenie, którym dysponujemy, buduje elementy warstwami o grubości 16 mikrometrów, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie produktów o wysokiej dokładności wymiarowo - kształtowej, gładkich powierzchniach oraz bardzo złożonej geometrii. Materiał wspierający ma postać żelu niezwiązanego trwale z wytwarzaną częścią, dzięki czemu nie pozostają żadne ślady po jego usunięciu. Jest on usuwany za pomocą wody pod ciśnieniem, a więc nie ma ryzyka uszkodzenia nawet bardzo delikatnych elementów "wydrukowanego" produktu. Producent urządzenia oferuje aż 17 materiałów o różnych właściwościach mechanicznych (również elastyczne) i w różnych kolorach (w tym transparentne).

FDM
Technologia ta umożliwia przyrostowe wytwarzanie elementów z tworzyw termoplastycznych. Ze względu na bardzo szerokie spektrum możliwych do wykorzystania materiałów, jest jedną z najpopularniejszych metod szybkiego prototypowania. Technologa FDM umożliwia bardzo szybkie przeniesienie projektu z przestrzeni wirtualnej do rzeczywistości, co pozwala na dokładną analizę i wykrycie ewentualnych błędów konstrukcyjnych na wczesnym etapie projektowania.


Warunki realizacji
Dokładna wycena wykonywana jest po przysłaniu pliku części w formacie STL i jest darmowa oraz niezobowiązująca.
Wystawiamy faktury VAT. W przypadku zamówień powyżej 500g zastrzegamy sobie możliwość pobrania zaliczki przed wytworzeniem części.