Mold-Tech Standex Bohemia

Teksturowanie/ fakturowanie chemiczne/ laserowe- formy wtryskowe, rozdmuchowe, do termoformowania, walce, matryce do prasowania


Dane kontaktowe:

ul. Partyzánská 601/39
Czechy, 460 01 LiberecFirma STANDEX (dywizja Mold-Tech®), specjalizująca się we wzornictwie przemysłowym, jest największym dostawcą tekstur w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Od ponad 50 lat firma Mold-Tech® odgrywa dominującą rolę w rozwoju technologii teksturowania narzędzi będąc pionierem, a aktualnie realizując potrzeby dziesiątek tysięcy klientów. Początkowo od pojedynczej lokalizacji do organizacji ponad 30 fabryk produkcyjnych, Mold-Tech® jest obecny w głównych centrach narzędziowych na całym świecie.

Unikatowe wzornictwo przemysłowe, nowoczesny kształt, jakość wykonania produktu stały się czynnikami determinującymi sukces na rynku, w którym kreatywnie uczestniczymy. Mold-tech® jest liderem w produkcji innowacyjnych wzorów tekstur, dzięki którym Państwa produkt wyróżniał będzie się w gąszczu konkurencyjnych wyrobów. Możliwość imitowania wzorów i zjawisk w przyrodzie, wizjonerskich rozwiązań typu: grafika, natural (powłoki pochodzenia zwierzęcego, roślinnego), techniczne, organiczne, wykończenie matu, połączenia połysku z matem, fuzja wielu wzorów, geometrii, loga konwertowane do wzoru tekstury (pojedynczego elementu składnika faktury), wygenerowały powstanie Mold-Tech® Texture Design Studio. Wydział ten składa się z grafików, wzorników, inżynierów i zajmuje się produkcją nowych tekstur i implementowaniu ich na narzędzia produkcyjne za pośrednictwem Mold-Tech® Digital Transfer Technology (D.T.T.). Możliwości realizacji są szerokie jak nigdy dotychczas!

Gama faktur wybranych przez Państwa klientów w większości jest wynikiem prac naszych inżynierów, wzorników, tak więc współpraca z naszą firmą gwarantuje wykonanie tekstur w standardach, których jesteśmy autorami. Eliminuje to możliwość niezgodności tekstury z wymaganiem ostatecznego klienta i odpowiedzialność dostawcy narzędzia. Będąc głównym dostawcą branży motoryzacyjnej, RTV, AGD, firma Mold-Tech® posiada niezbędną autoryzację klientów na wykonywanie tekstur zgodnie z ostatecznymi wymaganiami.

Technologia laserowa pozwalająca na wykonanie tekstur geometrycznych na powierzchniach swobodnych form, walców i innych wyprodukowanych z każdego rodzaju materiału (wliczając elektrody grafitowe, z miedzi) jest kolejnym kierunkiem, w którym oferujemy nasze usługi.

Poza pierwotnym teksturowaniem wykonujemy: naprawy struktur, zmiany połysku, refakturowanie, inne powiązane modyfikacje, a we współpracy z klientami dział Mold-Tech® R&D produkuje nowe tekstury według potrzeb i wymagań.

W związku z ‘uwolnieniem’ rynku, firma Mold-Tech® jest zaangażowana bezpośrednio w Polsce, dzięki czemu zapewniony jest dostęp do informacji, analizowane są możliwości do tej pory nie udostępniane naszym klientom.W celu przedstawienia szerszej oferty firmy Mold-Tech® prosimy o kontakt.