Pakpoland Spółka z o.o.

Folia, opakowania foliowe, regranulat, przemiały


Dane kontaktowe:

ul. Szybowcowa 1
Polska, 87-853 Kruszyn


Opis działalności

PAKPOLAND producent folii i opakowań foliowych. Stawiamy również na nowe technologie i nowe wyroby. Produkujemy folie biodegradowalne i bakteriobójcze oraz torby ekologiczne bodegradowalne.
Produkujemy także folie specjalistyczne, niepalne i antystatyczne. Współpracujemy z jednostkami naukowymi w tym względzie.
Zakład powstał w 1988 r, rozpoczynając produkcją torebek foliowych. Na początku lat dziewięćdziesiątych w okresie przemian ustrojowych i gospodarczych kraju właściciele firmy zdecydowanie i odważnie postawili na rozwój, unowocześnianie i rozszerzanie produkcji. Początkowo główną siłę roboczą zakładu stanowili jej właściciele. Aktualnie zatrudnionych jest ponad 30 pracowników. W systemie ciągłym (trzyzmianowym) produkowana jest folia metodą wytłaczania. Także systemie zmianowym drukowana jest folia, metodą fleksograficzną. W zakładzie automatycznie zgrzewane są worki i torby foliowe. Wykonywane są również projekty wzorów nadruku i matryce fotopolimerowe. W 1998 roku uruchomiono dział recyklingu. Własne i nabywane odpady foliowe poprodukcyjne przetwarzane są ponownie na folie użytkowe, głównie na folie do odpadów i worki na śmieci, a także jako worki do ziemi itp. zastosowań w przemyśle, budownictwie i rolnictwie. Załogę zakładu stanowi młoda, dynamiczna i doświadczona grupa ludzi.