Piovan & Muehsam Sp. z o.o

Suszarki, podajniki, dozowniki, termoregulatory, chłodnice, systemy sterujące


Dane kontaktowe:

ul. Patriotów 341
Polska, 04-760 WarszawaFirma Piovan należy do grona czołowych producentów urządzeń peryferyjnych do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Paleta produktów firmy PIOVAN pozwala na dobór odpowiednich rozwiązań w zakresie obróbki granulatów oraz ekonomiki procesów produkcyjnych.

Siła Piovana to ogromne doświadczenie, zdobywane przez lata i możliwość zaproponowania optymalnych rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klientów czy to w technologii wtrysku, rozdmuchu, ekstruzji czy też w tak wymagających dziedzinach jak technologia PET czy CD. Piovan to także duże wsparcie techniczne dla klientów, ścisła współpraca z nimi pozwala na wypracowanie innowacyjnych i coraz nowocześniejszych rozwiązań systemowych.

Struktura organizacyjna

Piovan to organizacja międzynarodowa, posiadająca własne oddziały na 4 kontynentach oraz 3 zakłady produkcyjne: we Włoszech, Brazylii i Chinach. Zespół pracowników liczący 500 osób pozwala firmie Piovan na kompleksową opiekę nad klientem począwszy od doradztwa technicznego, poprzez sprzedaż aż po opiekę serwisową. Marka Piovan reprezentowana jest w 30 krajach świata. Ta duża i stale rozbudowująca się organizacja posiada wspólne cele: rozwój, zdobywanie coraz większego doświadczenia oraz coraz wyższej jakości usługa.

Każdy oddział firmy Piovan posiada własną sieć sprzedaży i serwisu, duży magazyn urządzeń i części oraz zespół wykwalifikowanych pracowników, którzy służą doradztwem i wsparciem technicznym.

Podajniki

Podajniki jednofazowe i trójfazowe pokrywają zapotrzebowanie w zakresie pneumatycznego podawania granulatu do maszyny formującej. Podajniki jednofazowe prądu zmiennego przydatne są do podawania ilości do 200kg/h na odległość do 20 m. Podajniki trójfazowe posiadają osobną pompę próżniową i separator materiału. W wersji podstawowej mają wydajność do 2000 kg/h. Wszystkie modele wyposażone są w system sterownia Easy2 . Jest to nowoczesny mikroprocesorowy system centralnego sterowania podajnikami, kontrolujący każdy komponent w systemie podawania. Umożliwia on kontrolę i sterowanie silosami wewnętrznymi i zewnętrznymi, mechaniczną i automatyczną stacją sprzęgieł, kilkoma pompami próżniowymi i separatorami materiału z jednej lub kilku klawiatur.

Suszarki

Suszarki gorącego powietrza serii G zostały skonstruowane w celu umożliwienia usuwania wilgoci powierzchniowej z granulatu niehigroskopijnego. Do suszenia granulatów higroskopijnych PIOVAN poleca suszarki suchego powietrza serii DS. i DP. Suszarki te wyposażone są w jedno lub dwa sita molekularne i wyciągają wilgoć z granulatu. Modele mniejsze i średnie są w stanie dostarczyć suche powietrze o punkcie rosy niższym niż -40˚C. Modele duże osiągają nawet punkt rosy poniżej -60˚C. Paleta suszarek PIOVAN obejmuje suszarki o wydajności od 50 do 4000m3/h. W zależności od potrzeb, suszarki mogą być dostarczane osobno lub w kombinacji ze zbiornikami o różnej wielkości; od 10 litrów do prawie 10000 litrów. Perfekcyjnie dopasowany stosunek średnicy i wysokości zbiorników gwarantuje równomierny strumień granulatu a pełna izolacja zapewnia jednolitą temperaturę wewnątrz zbiornika. Suszarki mogą pracować samodzielnie lub jako centralny system suszenia w konfiguracji z kilkoma zbiornikami zaopatrującymi kilka maszyn formujących w jednej hali produkcyjnej.

Suszarka DP 615 z lejami na podstawie jezdnej

Dozowniki

Dozowniki wolumetryczne pracują wyłącznie ze ślimakami dozującymi i służą do dozowania masterbatch, granulatu oraz uszlachetniaczy. Te dodatkowe komponenty są mieszane z materiałem podstawowym bezpośrednio nad wlotem do maszyny formującej. Wysoka jakość części oraz cyfrowe sterowanie ilością obrotów ślimaka w dozownikach serii MDT gwarantują bardzo dużą dokładność i powtarzalność dozowania. Seria dozowników grawimetrycznych MDW została stworzona w celu umożliwienia dozowania, ważenia i homogenizowania w mieszalniku aż do 6 różnych granulatów. Osiągają one godzinną przepustowość 1500kg mieszając materiał nowy, przemiał, masterbatch i uszlachetniacze. Pneumatyczna zasuwa dozująca, specjalne ślimaki dozujące i tzw. mikrokomórki dozujące gwarantują dokładne dozowanie różnych komponentów. Zapewniona jest również duża dokładność i powtarzalność dozowania. Sterowanie mikroprocesorowe umożliwia zachowanie w pamięci aż do 99 receptur i jest łatwe w obsłudze. Urządzenia dozujące mogą być ustawione bezpośrednio na maszynie formującej lub obok niej.

Wolumetryczne urządzenie dozujące MDP

Termoregulatory

Regulatory firmy Piovan, wodne i olejowe, zostały skonstruowane w celu zapewnienia stałej temperatury form wtryskarek. Oferta regulatorów firmy Piovan obejmuje urządzenia na wodę – temperatury do 90˚C, na wodę pod ciśnieniem – temperatury do 140˚C oraz na olej – temperatury do 200˚C. Wszystkie modele wyposażone są w pompy, których szeroka oferta pokrywa całe spektrum zastosowań. Sterowniki wszystkich regulatorów posiadają tzw. regulację PID, kontrolującą zarówno obieg grzejący jak i chłodzący. Regulacja PID wyklucza odchylenia temperatur, gdyż dopasowuje się automatycznie do procesu a parametry procesu są stale aktualizowane z dokładnością do ± 0,4°C.

Chłodnice

Firma Piovan produkuje również urządzenia chłodnicze o szerokim spektrum zastosowań. W ofercie znajdują się urządzenia chłodzące powietrzem lub wodą o mocy od 7kW (6000 kcal/h) aż do 580kW (500.000 kcal/h). Wszystkie urządzenia do modelu CH 1800 wyposażone są w hermetyczne kompresory scroll, podczas gdy modele większe posiadają sprężarki półhermetyczne. Sprężarki te zapewniają dużą wydajność przy stosunkowo niskim poziomie hałasu i zużycia energii. Chłodnice mogą pracować w temperaturze otoczenia do 50˚C przy max. temperaturze wody do 30˚C. Urządzenia te mogą pracować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz hali produkcyjnej. Niezależnie od tego, czy pracują jako urządzenia pojedyncze czy w systemie centralnym, nadają się idealnie do chłodzenia maszyn obrabiających. Standardowo jako środek chłodzący używany jest w nich R407C. W celu redukcji kosztów energii w okresie chłodów, urządzenia często łączone są z chłodnicami zewnętrznymi.

Młyny

Cała seria młynów jaką proponuje firma Piovan doskonale nadaje się do odzysku materiału z wyrobów wybrakowanych czy nadlewów. Młyny znajdują zastosowanie zarówno w technologii rozdmuchu jak i wtrysku. Bezpośrednie odzyskiwanie materiału zmniejsza ryzyko zanieczyszczeń i zawilgocenia materiału, które często stwarzają problem przy dalszej obróbce. Piovan oferuje szeroką paletę młynów, których cechą szczególną jest rotor z pojedynczymi lub wieloma nożami. Średnice rotorów wynoszą od 150 do 300mm. Specjalna geometria rotorów zmniejsza ilość powstającego kurzu i co za tym idzie, zapewnia wysoką jakość przemiału. Dzięki pełnej izolacji dźwiękowej poziom szumu pracy urządzenia jest znacznie zmniejszony a dodatkowe zabezpieczenia umożliwiają szybkie i bezpieczne przeprowadzanie prac konserwacyjnych i czyszczących.

Osuszacze do narzędzi

Osuszacze narzędzi RPA firmy Piovan zapobiegają tworzeniu się kondensatu na powierzchniach narzędzi w różnych warunkach atmosferycznych w temperaturach do 35°C i wilgotności powietrza do 80%. Urządzenia te idealnie spełniają swoją funkcję w technologii wtrysku, szybkiego rozdmuchu czy PET. Modele serii RPA klimatyzują otoczenie suchym powietrzem, którego punkt rosy wynosi od 0˚C do minus 10˚C i tworzą przez cały rok stały mikroklimat wokół narzędzia. Zastosowanie tego rodzaju suszarek to znaczna poprawa warunków produkcji, wynikiem której jest zwiększenie ilości cykli produkcyjnych, zmniejszenie ilości odpadów oraz znaczne podniesienie jakości produktów dzięki idealnej powierzchni.

Oprogramowanie

Specjalistyczny dział Firmy Piovan zajmujący się oprogramowaniem, projektuje systemy sterujące, kontrolujące i optymalizujące przebieg procesów produkcyjnych. Specjalne oprogramowania, proste i łatwe w obsłudze stworzono dla urządzeń peryferyjnych. Oprogramowania te mogą być zainstalowane na jednym lub kilku stanowiskach pracy. Oprócz systemu nadzorującego produkcję SVS ( szeroki zakres, duża wydajność), który może łączyć wszystkie urządzenia peryferyjne, istnieją specjalne wersje oprogramowania, które mogą być przyporządkowane jednej specjalnej grupie urządzeń peryferyjnych. Oprogramowanie firmy Piovan to duża elastyczność pozwalająca na dopasowanie programu do różnych warunków produkcyjnych.

Departament części zmaiennych:
Byków, ul.Wrocławska 31
55-095 Mirków
Tel.71-3500618
Faks: 71-3500337
Mail: info@piovan.pl


Galeria zdjęć