Pipe Solutions Sp. z o.o.

Linie do wytłaczania rur, profili, węży technicznych zbrojonych i węży PVC, nawijarki do rur i systemy pakowania, linie do recyklingu tworzyw sztucznych


Dane kontaktowe:

ul. Niesiołowskiego 30A/17
Polska, 87-100 Toruń


Opis działalności

Pipe Solutions Sp. z o.o. z Torunia jest firmą doradczo-handlową. Skupiliśmy się na procesie wytłaczania rur, węży i profili z tworzyw sztucznych i odzyskiem tworzyw sztucznych poprzez recykling. Ideą firmy jest doświadczenie, zdobywane poprzez bezpośrednie kontakty z naszymi partnerami handlowymi i wspólne wdrażanie nowych projektów w firmach i przedsiębiorstwach, które stawiają na efektywną wydajność i automatyzację procesów wytłaczania oraz nawijania rur i węży z tworzyw sztucznych.

Jesteśmy przedstawicielstwem na rynku Europy Środkowo Wschodniej uznanych producentów, którzy mogą Państwu zapewnić innowacyjne rozwiązania w dziedzinach:

MIKROSAN - Linie do wytłaczania rurwww.mikrosanmak.com Przeszło 35 lat doświadczenia jako producent kompletnych linii do wytłaczania rur i profili, a także jako dostawca pojedynczych podzespołów i maszyn peryferyjnych, pozwala firmie Mikrosan zaproponować Państwu innowacyjne rozwiązania w wytłaczaniu rur o średnicach od 8mm do 1000mm z PP, PE lub PVC i wydajnościami do 1500 kg/h. Jesteśmy w stanie sprostać zamówieniom na linie do każdego rodzaju profili z PVC jak i z WPC (Wood Plastic Component), a także dostarczyć rozwiązanie w wytłaczaniu systemów irygacyjnych – Drip Irigation Line.

Własne działy: projektowy, inżynieryjno-konstrukcyjny oraz narzędziowy, przy zastosowaniu najnowszych Servo napędów, jak i silników prądu stałego czy zmiennego; użyciu podzespołów elektrycznych uznanych europejskich producentów- czynią nasze produkty wyjątkowymi i konkurencyjnymi w odniesieniu do jakości, wydajności, żywotności, oszczędności energii i zwrotu poniesionych kosztów inwestycyjnych.
 • Kompletne linie do wytłaczania rur z PP, PE i PVC
 • Kompletne linie do wytłaczania profili z PVC
 • Kompletne linie do systemów irygacyjnych
 • Kompletne linie do profili WPC – Wood Plastic Component
 • Wytłaczarki jedno i dwuślimakowe
 • Maszyny i urządzenie peryferyjne linii do wytłaczania

OLMAS - Linie do wytłaczania rur korugowanychwww.olmas.it Firma z 54 latami doświadczenia na rynku producentów linii do wytłaczania rur korugowanych jedno i dwuściennych, węży technicznych zbrojonych i węży PVC. W ofercie znajdują się linie umożliwiające zakres produkcyjny od 4mm do 630 mm pracujące w systemach wydmuchu jak i próżniowym. Cechami szczególnymi naszych produktów są: wysoka wydajność, cicha praca, szybkie przezbrajanie, małe zużycie energii, małe koszty utrzymania i prostota w obsłudze.

By uczynić naszą ofertę bardziej elastyczną dla poszczególnych klientów, firma Olmas proponuje Państwu dobór poszczególnych maszyn i urządzeń w zależności od potrzeb: perforatory, maszyny do kompresji rur, wanny chłodzące, piły, maszyny do wprowadzania pilota w rurach.
 • Kompletne linie do wytłaczania rur korugowanych PP, PE, PA, PVC i dwuściennych
 • Kompletne linie do wytłaczania węży technicznych PVC ze zbrojeniem
 • Kompletne linie do wytłaczania węży PVC z oplotem
 • Korugatory
 • Formy do korugatorów
 • Maszyny i urządzenia peryferyjne
FB BALZANELLI - Nawijarki do rur i systemy pakowaniawww.fb-balzanelli.it Lider z 25 letnim doświadczeniem w branży nawijarek automatycznych do rur z tworzyw sztucznych. Pierwsze nawijarki były wykorzystane do nawijania rur, które produkowała firma Balzanelli. W miarę rozwoju technologii i zwiększania wydajności linii, na rynku pojawiały się pytania o automatyczne rozwiązania do nawijania rur. Od tamtej chwili firma FB Balzanelli skupiła się na dostarczaniu klientom maszyn, które umiały sprostać coraz szybszym prędkościom, żądaniu automatycznego: podania rury, nawinięcia, spięcia, odcięcia i wyładunku zwoju; przy nieprzerwanej pracy nawijarki, jak i najmniejszej ingerencji operatora.

Dziś FB Balzanelli proponuje Państwu 7-mą generację nawijarek. Cały czas ulepszanych i udoskonalanych na życzenie klienta, który sam sugeruje nam poszczególne rozwiązania w celu usprawnienia i zwiększenia wydajności naszych urządzeń. W wyniku sugestii, firma FB jest także pionierem w automatycznych systemach pakowania gotowych zwojów. Jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. Nawijamy rury i węże z
tworzyw sztucznych od 6mm do 160mm.

W ten sposób FB Balzanelli zyskało renomę na całym Świecie, instalując ponad 900 automatycznych nawijarek, jak i wiele maszyn i urządzeń wspomagających etapy pakowania gotowych zwojów: maszyny do pakowania w folię stretch lub folię termokurczliwą, automatyczne etykietowanie zwojów, automatyczne oklejanie etykietą zwojów, automatyczne kapslowanie końców rur w etapie nawijania, system automatycznej paletyzacji zwojów z pakowaniem palet folią stretch bez ingerencji operatora.
 • Nawijarki automatyczne do rur z tworzyw sztucznych
 • Systemy automatycznego pakowania zwojów w folię stretch i folię termokurczliwą
 • Systemy automatycznego etykietowania zwojów
 • Systemy automatycznego oklejania zwojów etykietą
 • Automatyczne kapslowanie końców rur w procesie nawijania
 • Systemy automatycznego paletyzowania gotowych zwojów i owijania folią stretch

ÜSTÜN İŞ MAKİNA SANAYİ - Linie do recyklingu tworzyw sztucznychwww.ustunismakina.com.tr Wszystkie nasze maszyny i urządzenia są projektowane i produkowane wewnętrznie. Wyspecjalizowane działy; od projektu, obróbkę CNC do fazy montażu – kierowane są gronem ludzi z ogromnym doświadczeniem w branży maszyn recyklingowych. Spełniamy wszystkie normy i certyfikaty wymagane na światowych rynkach. ÜSTÜN İŞ MAKİNA SANAYİ jest jedną z nielicznych firm, która produkuje wszystkie maszyny i urządzenia do kompletnego cyklu recyklingowego, wielka gama produktów pozwala na elastyczne dopasowanie maszyn wedle specyfiki potrzeb klienta. Instalacja maszyn oraz trening personelu jest przeprowadzany zawsze w fabryce klienta przez profesjonalny zespół techniczny, co gwarantuje jakość i płynność obsługi maszyn.

Wiemy, że wspieranie produkcji naszych klientów poprzez bardziej wydajne maszyny produkcyjne będzie również wspierać środowisko i gospodarkę. Z naszymi maszynami do recyklingu oferujemy większą wydajność, szybsze wytwarzanie i niższe koszty operacyjne. Pomaga to recyklerom na przerób większej ilości odpadów z tworzyw sztucznych tym samym włączając je do wtórnego obrotu, co tym samym pomaga na w lepszej ochronie środowiska. Maszyny i urządzenia zawarte w naszej ofercie pozwalają na pełny recykling LLDPE, LDPE, HDPE, PP, BOPP, PS, EPS, XPS i ABS, odzysk surowca PET, a także skruszenia i przemielenia każdego tworzywa sztucznego.

Galeria zdjęć