Plastlab - Analizy Tworzyw Sztucznych Paruszewski Łukasz

Oznaczanie właściwości fizykochemicznych, termicznych, reologicznych termoplastów, elastomerów, duroplastów


Dane kontaktowe:

ul. Szwoleżerów
Polska, 71-062 SzczecinPLASTLAB - jesteśmy firmą świadczącą usługi badawcze właściwości materiałów polimerowych, zarówno w postaci surowca do przetwórstwa jak i gotowego produktu.
Na mocy bezterminowych porozumień współpracujemy z wieloma ośrodkami badawczymi w kraju i za granicą. Dysponujemy szeroką wiedzą odnoszącą się do wszelkich zagadnień dotyczących tworzyw sztucznych, popartą merytorycznym nadzorem specjalistów z różnych dziedzin.
Przedsięwzięcia realizujemy kompleksowo począwszy od planowania programu badań, przygotowania próbek do badań, wykonanie bądź zlecenie oznaczeń, poprzez dokumentację przeprowadzonych badań, interpretację wyników oraz wyciągnięcie wniosków.

Badanie tworzyw sztucznych jest dziedziną bardzo rozległą. Biorąc pod uwagę występowanie tworzyw sztucznych w różnych postaciach fizycznych - ciecze ( takie jak żywice poliestrowe czy epoksydowe) i tworzywa stałe (konstrukcyjne), oraz różnorodność składu i przeznaczenia tworzywa, każde z nich wymaga odpowiednich metod badania.

Najczęściej rozpatruje się takie właściwości jak: fizykochemiczne, mechaniczne, cieplne czy przetwórcze. Specjalne metody stosuje się do badania gotowych wyrobów. Ze względu na to liczba metod badania może być tak duża, jak wiele jest kierunków zastosowań tworzyw sztucznych.