Biznes Start

Plastwil Zakład Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych

Przetwórstwo tworzyw, obróbka metali, formy wtryskowe, nawierzchnie kolejowe, szyny


Dane kontaktowe:

ul. Wierzbowa 2
64-850 Ujście, Polska


PLASTWIL jest dynamicznie rozwijającą się firmą rodzinną w branży produkcji elementów z tworzyw sztucznych i obróbki mechanicznej metali. W ciągu 25-ciu lat staliśmy się nowoczesnym przedsiębiorstwem zatrudniającym około 105 pracowników.

Firma PLASTWIL jest postrzegana jako ekspert w wielu aspektach produkcji z tworzyw sztucznych. Kompleksowa obsługa klienta naszej firmy oznacza, w zależności od potrzeb: doradztwo, projekt elementu, projekt formy, wykonanie formy, wykonanie produktu i transport. Od początku istnienia firmy produkujemy elementy dla tak odpowiedzialnej branży jak transport kolejowy. O innowacyjności firmy świadczą posiadane i wdrażane patenty.

Nasza gotowość do inwestowania w nowe technologie, rzetelna praca, ukierunkowanie na ekologię zostały docenione przez naszych kontrahentów.

Serdeczność, praktyczne rozwiązywanie problemów, terminowe dostarczanie produktów, słuchanie i realizacja potrzeb naszych klientów są naszą drogą do wspólnego sukcesu.
ProduktyWytwarzamy elementy z tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Przetwarzamy między innymi następujące tworzywa: PA 6 + GF (15-30%), PUR, POM, PE, PP, PBT, ABS, PS i inne.

Posiadamy nowoczesne wtryskarki o siłach zamykania od 80 do 800 ton i gramaturze wtrysku do 3000 gram. Nowoczesny park maszynowy oraz praca na optymalnych parametrach, pozwala nam produkować elementy najwyższej jakości oferowane po atrakcyjnych cenach.

Wtryskarki wyposażone są w nowoczesne układy sterujące, sterowanie rdzeniami, wydajne układy ślimakowe, termostaty do stabilizacji temperatury formy, regulatory grzanych kanałów, podajniki, suszarki.

Aktualnie produkujemy dla branż:
  • Transport kolejowy
  • Funeralia
  • Opakowania (nakrętki)
  • Elektrotechnika
ProjektKompleksowa obsługa klienta naszej firmy oznacza pomoc w projektowaniu, zarówno wyrobu jak i narzędzi potrzebnych do jego wykonania. Do projektowania stosujemy sprawdzone w branży tworzyw oprogramowanie Solid Edge. Biorąc pod uwagę specyfikę produkcji metodą wtrysku, projektujemy wyrób od pomysłu, szkicu, czy rzeczywistego modelu, do pełnej trójwymiarowej dokumentacji.

Oferujemy także możliwość wykonania modelu rzeczywistego, w celu sprawdzenia go przez klienta.
NarzędziowniaDział narzędziowni jest odpowiedzialny za: serwisowanie form będących w użytkowaniu oraz wykonywanie nowych form na potrzeby własne i naszych klientów. Prowadzimy szereg usług w zakresie frezowania CNC, toczenia CNC, drążenia CNC, szlifowania, regeneracji narzędzi skrawających oraz obróbki cieplnej.

Nasi konstruktorzy projektują i nadzorują wykonywanie form wtryskowych i pozostałych elementów posługując się programem Solid Edge. Do produkcji form i innych elementów stosujemy sprawdzone, wysokiej jakości komponenty uznanych dostawców, takich jak: FCPK, Hasco, DME. Współpracujemy z dostawcami w zakresie dostarczania elementów znormalizowanych co skraca czas produkcji.
JakośćWysoka jakość oferowanych elementów jest dla nas sprawą nadrzędną.

W 2002 roku wdrożyliśmy i uzyskaliśmy Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001:2000 przyznany przez Polskim Centrum Badań i Certyfikacji.

W 2005 roku firma PLASTWIL przeszła pozytywnie audit dopuszczający do produkcji, przeprowadzony przez koncern Volkswagen.

Obecnie posiadany Certyfikat Systemu Jakości ISO 9001 został przyznany przez TUV Rheinland Polska w 2006 roku. Od 2009 r. nasz system działa zgodnie z najnowszą normą ISO 9001:2008.

Od 2009 roku posiadamy wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Środowiskowego zgodny z normą ISO 14001:2004.