Quadrant EPP Polska Sp. z o.o.

Producent wysokiej jakości tworzyw konstrukcyjnych w postaci półfabrykatów (płyt, prętów i tulei) oraz gotowych elementów (obróbka skrawaniem, wtrysk oraz odlewanie)


Dane kontaktowe:

ul. Sierosław, ul. Skrajna 3A
Polska, 62-080 Tarnowo PodgórneQUADRANT EPP to światowy lider w produkcji konstrukcyjnych tworzyw sztucznych.

W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno półfabrykaty (płyty, pręty oraz tuleje), jak i gotowe elementy z tworzyw sztucznych (obróbka skrawaniem, wtrysk oraz odlewanie).

Mamy ponad 70 lat doświadczeń w przetwarzaniu tworzyw sztucznych. Quadrant w branży tworzyw konstrukcyjnych stał się synonimem innowacyjności. Wnieśliśmy wiele kluczowych, czy wręcz rewolucyjnych zmian od chwili wynalezienia tworzyw sztucznych. Pionierzy przetwórstwa i technologii jak Polymer Corporation / Polypenco, Erta, Poly Hi Solidur, Cestidur i Symalit zostały przez nas połączone i pracują pod znakiem grupy Quadrant. W Polsce również byliśmy pionierami, gdy jako Kaprolan rozpoczęliśmy działalność w 1989 roku.

Quadrant powstał w 1996 jako śmiały pomysł skonsolidowania wiedzy, doświadczenia oraz innowacyjności w zakresie tworzyw konstrukcyjnych. Niespełna 10 lat później, dzięki konsekwencji i determinacji na szybko rozwijającym się niszowym rynku tworzyw konstrukcyjnych Quadrant stał się wiodącą firmą w tym segmencie, zatrudniając ponad 2000 pracowników w 20 krajach.

Rok 2009 to rozpoczęcie strategicznej współpracy z Mitsubishi Plastics, co pozwoliło na wzmocnienie światowej pozycji grupy, a w maju 2013 Quadrant AG stał się w pełni częścią Mitsubishi Plastics.