RP-Tech

Wydruk prototypów w technologii FDM, doradztwo inżynierskie, druk 3d.


Dane kontaktowe:

ul. Konarskiego 18C
Polska, 44-100 GliwiceOferta skierowana jest zarówno do małych i średnich firm, jak i dużych podmiotów gospodarczych. Do wszystkich firm, których działalność obejmuje wykonywanie detali na podstawie dokumentacji 3D CAD nadesłanej przez klienta w formacie .STL.

Oferujemy usługi w zakresie wykonywania modeli i prototypów metodami Szybkiego Prototypowania.

Dysponujemy maszyną “Vantage SE” firmy Stratasys, pozwalającą na wykonywanie modeli z tworzywa sztucznego techniką wytłocznego osadzania materiału FDM (ang. Fused Deposition Modeling). Technologia ta pozwala na wykonywanie funkcjonalnych modeli o dowolnym stopniu skomplikowania w oparciu o dokumentację elektroniczną 3D CAD dostarczoną przez klienta. Oferujemy wykonywanie modeli z ABS w 7 dostępnych kolorach oraz z ABS-i, PC, PC-ABS,PC-ISO.

Przestrzeń robocza urządzenia (406x355x406 mm) pozwala na wykonanie w miarę dużych gabarytowo modeli. Dzięki łatwości klejenia, jaką cechuje się materiał modelowy, istnieje możliwość wykonywania prototypów o gabarytach znacznie większych, niż przestrzeń robocza maszyny. Modele wykonane technologią FDM cechują się wysoką dokładnością odwzorowania. Dokładność wykonania modeli uzależniona jest od rodzaju końcówki drukującej wykorzystanej do jego wykonania.

Dzięki wykorzystaniu tworzyw sztucznych modele te są lekkie, posiadają stosunkowo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość² tworzyw modelowych pozwala również na obróbkę np.: wiercenie, toczenie, szlifowanie. Modele mogą być również malowane, co pozwala na bardzo dokładne odwzorowanie modelu CAD.

Służymy również radą podczas przygotowania dokumentacji do wydruku modeli 3D.