Rhodia Polyamide Polska Sp. z o.o.

Granulaty konstrukcyjne, włókna techniczne, przędze przemysłowe oraz półprodukty poliamidowe: Technyl, Technylstar, Sniatal, Oromid


Dane kontaktowe:

ul. Walczaka 25
Polska, 66-407 Gorzów WielkopolskiRhodia jest globalnym producentem wyrobów chemicznych o dużym stopniu przetworzenia zajmującym czołowe pozycje na świecie w produkcji specjalistycznych materiałów do zastosowań technicznych, specjalistycznych produktów chemicznych oraz produktów chemii organicznej i usług.

Jako partner strategiczny czołowych firm światowych na rynkach takich jak: samochodowy, oponiarski, elektroniczny, towarów konsumenckich, farb i powłok, środków farmaceutycznych, agrochemicznych i perfumeryjnych, Rhodia w pełni wykorzystuje posiadane przez siebie doświadczenie i technologie w celu dostarczania klientom rozwiązań zaspokajających ich specyficzne, ambitne oczekiwania.

Działalność Rhodii skupiona jest w siedmiu przedsiębiorstwach działających w trzech obszarach:

  • Materiały na zastosowania techniczne: Polyamide, Acetow
  • Chemikalia funkcjonalne: Novecare, Silcea
  • Chemia organiczna i usługi : Eco Services, Organics, Energy Services

Rhodia w Polsce reprezentowana jest przez Rhodia Polyamide Polska sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zlokalizowany jest zakład produkcyjny Engineering Plastics (produkcja granulatów konstrukcyjnych), a także służby sprzedaży i marketingu tej jednostki biznesowej na teren Polski oraz Europy Centralnej i Wschodniej.