Sesotec

Urządzenia i systemy przeznaczone do detekcji / separacji ciał obcych, inspekcji produktów oraz do sortowania strumienia materiału


Dane kontaktowe:

ul. Regener Straße 130
Niemcy, D-94513 Schönberg


Opis działalności

S+S Separation and Sorting Technology GmbH, Schönberg, produkuje urządzenia i systemy przeznaczone do detekcji/separacji ciał obcych, inspekcji produktów oraz do sortowania strumienia materiału. S+S oferuje w przemyśle tworzyw sztucznych sprawdzone w praktyce interesujące rozwiązania dla produkcji granulatu, produkcji gotowych wyrobów po recykling. S+S jest światowym liderem z firmami–córkami w Wielkiej Brytanii, Chinach, Singapurze, Francji oraz USA, posiada partnera w Indiach oraz ponad 40 przedstawicieli na całym świecie.

Ochrona maszyn i narzędzi – wyższe bezpieczeństwo produkcji oraz wydłużony okres eksploatacji!

W przetwórstwie tworzyw sztucznych służą detektory metali i separatory firmy S+S przede wszystkim do ochrony maszyn przetwórczych. Systemy te eliminują zakłócenia, zwiększając ciągłość produkcji i produktywność. W ten sposób urządzenia amortyzują się w krótkim czasie!

Zabezpieczenie jakości – mniej nieudanych produktów, większy zysk!

Detektory metali i separatory S+S gwarantują czystość produktów z tworzyw sztucznych, przez co stanowią ważny czynnik wpływający na zabezpieczenie jakości! Nasze urządzenia zmniejszają ilość nieudanych produktów, dzięki temu redukują koszty i jednocześnie zwiększają zadowolenie klienta.Wachlarz produktów dla przemysłu tworzyw sztucznych:
Detektory i separatory metali firmy S+S rozpoznają i separują wszystkie metale, zarówno ferromagnetyczne, jak i stal szlachetną, aluminium, miedź, mosiądz oraz ołów. Nie ma znaczenia czy metal posiada osłonę, jest polakierowany, zaizolowany, itp.

Dla produkcji i recyklingu S+S ma do zaoferowania szeroką paletę separatorów magnetycznych. Separatory te mają zastosowanie głównie przy wstępnym oddzielaniu metali żelaznych z drobnicy oraz materiałów sypkich. Precyzyjnie dopasowane do danego rodzaju materiału, do etapu produkcji lub też do systemów transportowych stanowią idealne uzupełnienie indukcyjnych detektorów i separatorów metali, a także chronią maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych.
S+S jest już od ponad 20 lat światowym liderem w zakresie separacji ciał obcych oraz technik sortowania. Szczególnie w recyklingu firma S+S opracowała rozwiązania dopasowane do idywidualnych potrzeb klienta, a także rozwiązania standardowe, które oddzielają substancje obce ze strumienia tworzyw sztucznych i tworzyw PET oraz sortują strumienie materiałów na czyste frakcje. Systemy separujące i sortujące S+S przyczyniają się w decydującym stopniu do powrotu materiałów odzyskiwanych z recyklingu do obiegu produkcyjnego. W przemyśle przetwórstwa stłuczki i tworzywa PET (politereftalanu etylenu) uzyskuje się wskaźniki powtórnego wykorzystania sięgające 100%.

Wiadomości

Przejdź do wiadomości
Wiadomości są widoczne tutaj tylko dla firm posiadających pakiet Biznes Plus lub Biznes Premium