Terez Performance Polymers Sp. z o.o.

Producent compoundów typu high performance na bazie tworzyw konstrukcyjnych

 
Dane kontaktowe:
ul. Rogoźnica 304
Polska, 36-060 Głogów Małopolski

O firmie

TEREZ Performance Polymers jest spółką zależną TER Plastics POLYMER GROUP – firmy posiadającej jedną z najbardziej rozbudowanych ofert tworzyw konstrukcyjnych w Europie. Specjalizujemy się w produkcji compoundów typu high performance na bazie tworzyw konstrukcyjnych. Nasz zakład produkcyjny zlokalizowany jest południowo wschodniej Polsce i posiada wiele doskonałych połączeń komunikacyjnych z resztą Europy. Posiadamy najnowszego typu linie produkcyjne z wydajnością rzędu 25,000 ton rocznie dla różnej wielkości zleceń produkcyjnych.  Centrum badań i rozwoju oraz doboru kolorów jest zintegrowane z nowo - wybudowaną halą produkcyjną.

Jesteśmy znakomitym partnerem dla przetwórców tworzyw sztucznych i producentów działających w obszarach przemysłu motoryzacyjnego, E&E, produktów konsumenckich. Obszarami o kluczowym znaczeniu dla nas są:
  • zamiana metalu na tworzywo
  • trybologia
  • blendy polimerowe
  • aplikacje wysokotemperaturowe.

Marka TEREZ
Realizacja Państwa potrzeb i życzeń jest naszym celem. Nasza marka TEREZ jest symbolem najlepszego know-how w compoundingu  tworzyw sztucznych. Receptury do produkcji tworzyw sztucznych naszej marki własnej tworzono na podstawie specjalnych zapotrzebowań klientów - ze względu na swoje wyjątkowe właściwości oraz duży popyt od dawna stanowią zatwierdzony standard jakości.
Nasze wysoko wytrzymałościowe tworzywa wyznaczają nowe standardy w zakresie substytuowania metalu.

Tworzywa modyfikowane PTFE, dzięki opatentowanemu i wyjątkowemu chemicznemu połączeniu molekuł, są idealnym wyborem gwarantującym doskonałe właściwości w zakresie tarcia ślizgowego, co obrazuje się w znikomym zużyciu.

Możecie Państwo oczekiwać od marki TEREZ tego, co najlepsze - spełnimy Państwa wymagania.
Dodatkowe informacje na temat TER Plastics POLYMER GROUP

Do grupy TER Plastics POLYMER GROUP należą:
  • TEREZ Performance Polymers (firma produkcyjna),
  • TER Hell Plastic-PE Distribution,
  • TER Hell-IT,
  • TER Hell Plastic Vertrieb Ost,
  • TER Plastics POLSKA,
  • TER Engineering Plastic Trading Ltd w Suzhou w Chinach

TER Plastics POLYMER GROUP, należąca do holdingu TER GROUP założonego w 1977 r. w Hamburgu, rozszerzyła niedawno swoją działalność na rynki międzynarodowe. Firma działa w oparciu o wieloletnie intensywne kontakty handlowe ze swoimi strategicznymi partnerami produkcyjnymi i dystrybucyjnymi, takimi jak: Grupa Azoty, Chang Chun Plastics, Chevron Phillips, Clariant, DSM, Evonik, Franplast, Mitsubishi, Momentive, Polycasa, Polyplastics, Polytherm, SABIC, Samsung, Sibur, Solvay, SUMITOMO, Teknor Apex, Total i Versalis.