Design for Recycling

Konferencja Design for Recycling

Data:
-
Miejsce:
Airport Hotel Okęcie, ul. Komitetu Obrony Robotników 24, 02-148 Warszawa, Polska
Organizator:
Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., Stolarska 6, 34-300 Żywiec, PL
www:
www.alpla.com
e-mail:
konferencje@alpla.com
Zarezerwuj hotel

W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego. Swoją tematyką obejmie ekologiczne zmiany na rynku i możliwości dostosowania się do nich, projektowanie pod recycling oraz komunikację z rynkiem i konsumentem.

W ciągu dwóch dni uczestnicy poznają doświadczenia ekspertów branży opakowaniowej tworzących rozwiązania dla największych korporacji oraz innowatorów technologicznych we wdrażaniu innowacji w obszarze plastic packaging.

Program Konferencji:

1. Ekologiczna zmiana na rynku

Jak postrzegane są tworzywa sztuczne i jakie wyzwania stoją przed producentami używającymi opakowań z tworzyw sztucznych?
Jakie czekają nas zmiany w związku z Dyrektywą UE  w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, zwanej Dyrektywą Single Use Plastic (SUP) i jakie wyzwania pojawią się dla producentów wprowadzających opakowania do obiegu?
Jaka jest bieżąca sytuacja w Polsce i Europie oraz jakie wyzwania czekają nas w związku z nową Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta?
Jakie są fakty związane z bezpieczeństwem surowca z recyklingu oraz jaka będzie w przyszłości dostępność materiałów z recyclingu?
Panel skierowany do kluczowych decydentów – Prezesów i Właścicieli, Szefów pionów finansowych, zakupowych i sprzedażowych oraz kontroli jakości i środowiska.

2. Projektowanie pod kątem recyclingu
Materiały z recyklingu – najistotniejsze różnice w porównaniu z materiałami typu „virgin”.
Czy przy produkcji z użyciem opakowań zawierających recyklaty uda się utrzymać parametry wydajnościowe? Czego należy się spodziewać używając opakowań z dodatkiem materiału z recyklingu?
Jakie wyzwania techniczne oraz jakościowe są związane z projektowaniem opakowań zawierających regranulaty?
W jaki sposób analizować obecne portfolio opakowań pod kątem użycia regranulatów? Kształty i konstrukcje opakowań przyjazne dla procesów z użyciem surowców zawierających niski, bądź wysoki dodatek materiału z recyklingu.
Panel stanowi kompendium wiedzy dla Zarządzających pionami operacyjnymi oraz badań i rozwoju, technologów oraz przedstawicieli działów jakości oraz zakupów. Kluczowe informacje dla osób zajmujących się projektowaniem opakowań.

3. Komunikacja z konsumentem
Czy Nasi konsumenci są gotowi na opakowania z zawartością materiału z recyklingu?
Jak komunikować konsumentom zalety i bezpieczeństwo opakowań zawierających dodatek regranulatów?
Jakie są wyniki analiz opakowań z różnych materiałów, także z recyklingu, w ich całym cyklu życia opakowania (LCA)?
Przykłady efektywnej, ekologicznej komunikacji z konsumentem.
Debata na temat skutecznej komunikacji aspektów ekologicznych z udziałem firm, które już stosują dodatek recyklatów w swoich opakowaniach.
Panel skierowany do osób odpowiedzialnych za komunikację wewnątrz organizacji oraz z konsumentem finalnym – Prezesów i Właścicieli, Zarządzających obszarami marketingu i Public Relations, jak również dla osób związanych ze sprzedażą i zakupami.

Zgłoszenia można przesyłać na adres: konferencje@alpla.com, lub prosimy o kontakt ze swoim opiekunem handlowym firmy ALPLA

Organizator