- Warszawa, Polska ,
Kongres odbędzie się w ośrodku szkoleniowym położonym w centrum Warszawy. Dokładna informacja dotycząca miejsca kongresu zostanie podana wkrótce.

Organizator:
Wydawnictwo FORUM Sp. z o.o.
Tel.:
+48 61 66 55 800
Fax:
+48 61 66 55 888
www:
www.szkolenia.e-forum.pl
e-mail:
malgorzata.kubarek@e-forum.com.pl
Ogólnopolski Kongres Maszynowy: NOWE WYMAGANIA ZASADNICZE I MINIMALNE WG DYREKTYW 42 i 104 WEObowiązujące od 29 grudnia 2009 r. wytyczne bezpieczeństwa eksploatacyjnego i technicznego dla urządzeń produkcyjnych

18.03.2010 Warszawa

29 grudnia 2009 roku zakończył się okres przejściowy do wdrożenia w firmach postanowień dyrektywy 42 WE. Przepisy precyzują techniczne wymagania podczas eksploatowania i przeglądów maszyn oraz wprowadzają obowiązki dokumentacyjne - m.in. karty oceny zagrożeń oraz deklaracje zgodności i protokoły dostosowania.

Inspektorzy PIP już w pierwszych miesiącach 2010 r. rozpoczynają kontrolę wdrożenia wszystkich nowych postanowień. Dla pracodawców oznacza to konieczność sprawdzenia:

czy wszystkie maszyny eksploatowane w firmie spełniają wymagania minimalne,
czy jest właściwie prowadzona dokumentacja z przeglądów i okresowych kontroli,
czy każda maszyna posiada karty oceny wymagań zasadniczych.
Aby mogli Państwo dowiedzieć się, jak sprawdzić stan wdrożenia wymagań minimalnych i zasadniczych oraz potrafili ocenić prawidłowość posiadanej dokumentacji, zapraszamy Państwa na Ogólnopolski Kongres Maszynowy, który odbędzie się w Warszawie 18 marca br.

  Organizator :
Forum Media Polska Sp. z o.o.

Forum Media Polska Sp. z o.o.

Publikacje specjalistyczne i oprogramowanie dla firm i instytucji