A.Schulman przejmuje Delta Plast Group

Działający również w Polsce koncern A. Schulman przejął szwedzką firmę Delta Plast Group. Delta to uznany producent kolorowych masterbaczy. Jego zakłady działają w Szwecji oraz Belgii.

Działalność Delty będzie się odbywać w ramach dywizji masterbaczy A. Schulman (Polybatch). Zawarte porozumiecie pomiędzy obydwoma firmami przewiduje utrzymanie odrębności organizacyjnej oraz działalność przy zachowaniu dotychczasowych nazw handlowych. Na swoim stanowisku zostanie też Ake Berg, obecny szef Delta Plast Group.

- Poczynione właśnie przejęcie oznacza rozwój naszych możliwości w Europie, przede wszystkim w segmencie kolorowych masterbaczy – ocenia Terry Haines, szef A. Schulman. Z kolei zdaniem Jacka Taylora, dyrektora naczelnego firmy w Europie i Azji, Delta cieszy się wysoką reputacją ze względu na jakość produkcji oraz dobry poziom obsługi klienta. W dodatku jej działalność nie dotyczy tego samego sektora w jakim porusza się A. Schulman.

Delta Plast Group została założona w 1986 r. Jej przychody w zakresie działalności związanej z kolorowymi masterbaczami szacowane są na 13 mln euro rocznie. Z kolei roczna produkcja sięga 3,5 tys. ton. Od sześciu lat działa w również w Belgii.

Z kolei A.Schulman jest wiodącym międzynarodowym producentem wysokiej jakości tworzyw konstrukcyjnych oraz koncentratów barwiących i dodatków modyfikujących. Jest również dostawcą tworzyw masowych i termoplastycznych elastomerów. W 50 krajach na całym świecie obsługuje ponad 20 tys. klientów.

W naszym kraju koncern działa od 1997 r. jako A. Schulman Polska. Uruchomiony przez firmę wiosną 2004 r. zakład produkcji koncentratów barwiących oraz dodatków modyfikujących, stwarza zupełnie nowe możliwości współpracy związane z dobieraniem i dorabianiem w krótkim czasie koncentratów na życzenie i pod potrzeby lokalnych klientów.