Dobra wiadomość dla RPC - zamówienie Kerry Foods

Dobra wiadomość dla RPC - zamówienie Kerry Foods
Szybka realizacja zamówienia, wiedza techniczna i zaawansowane możliwości zdobnicze to trzy główne czynniki, dzięki którym zakłady RPC Containers Hereford zdobyły duże zamówienie firmy Kerry Foods na produkcję polipropylenowych pojemników do produkowanych przez nią miksów do smarowania pieczywa. Zamówienie obejmuje łącznie ponad 100 różnych produktów.

Już od z górą 30 lat Kerry Foods tworzy i rozwija światowej klasy technologię produkcji wysokiej jakości nabiałowych i niskotłuszczowych miksów do smarowania pieczywa. Technologia ta odegrała zasadniczą rolę w rozwoju firmy, zapewniając Kerry Foods czołową pozycję w dziedzinie produkcji wielu rodzajów miksów dla najważniejszych marek irlandzkich, a także wysokiej jakości produktów dla marek prywatnych.

Zdolność wytwarzania przez zakłady RPC Hereford zarówno opakowań formowanych wtryskowo, jak i termoformowanych stanowiła ważny czynnik w staraniach, aby nowe opakowania odzwierciedlały ustaloną reputację Kerry Foods i pozycjonowanie jej produktów w klasie wyrobów wysokojakościowych.

Aby maksymalnie wzmocnić wizerunek własnych marek Kerry Foods, takich jak Golden Olive, Low-Low i Golden Cow, wybrano formowane wtryskowo pojemniki etykietowane w formie (IML). Technologia IML łączy możliwość dekoracji całej powierzchni opakowania z niezwykle ozdobnym wykończeniem wklęsłodrukiem, zapewniając atrakcyjną grafikę pozwalającą silniej wyeksponować produkty w punkcie sprzedaży.

Jednym z trudniejszych zadań dla RPC Hereford było dopasowanie wieczek, także termoformowanych przez spółkę, do złotego koloru pojemników etykietowanych w formie. Ponadto, ponieważ wnętrze pojemników etykietowanych techniką IML jest z białego polipropylenu, spodnia część wieczek także musiała być biała, aby zachować jednolitość.

Zakłady RPC Hereford osiągnęły ten efekt, nanosząc przed formowaniem podwójny złoty nadruk na wierzchnią warstwę folii polipropylenowej przeznaczonej na wieczka. Następnie na wieczkach umieszczono złote, papierowe etykiety z informacjami o marce i produkcie.

W efekcie powstało opakowanie w całkowicie jednolitej szacie barwnej, którego atrakcyjna złota powierzchnia zewnętrzna odzwierciedla i podkreśla wizerunek marki.

Do produktów własnych marek detalistów RPC Hereford dostarcza termoformowane pojemniki i wieczka, wykorzystując opracowaną przez siebie zaawansowaną technikę suchego offsetu w celu zapewnienia wysokiej jakości wykończenia, w tym precyzyjnych detali i grafiki.

Po przyjęciu zamówienia od Kerry Foods w RPC Hereford poczyniono duże inwestycje, między innymi zainstalowano nowe maszyny do formowania wtryskowego oraz specjalnie opracowano nowoczesny system nakładania etykiet samoprzylepnych.

Ścisła współpraca między obiema firmami przyczyniła się do szybkiej realizacji projektu. Po podpisaniu umowy w grudniu 2003 r. wszystkie opakowania zostały wprowadzone na rynek w ciągu letnich miesięcy.

RPC Containers Ltd,
Holme Lacy Road
Rotherwas,
Hereford H2 6LB
Tel: +44 (0) 1432 291200
Fax: +44 (0) 1432 291201