DuPont wprowadzi na polski rynek membrany DuPont™ Climate Systems

Podczas odbywających się właśnie Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA w Poznaniu, zaprezentowano najnowsze rozwiązanie technologiczne firmy DuPont. Mowa o nowej generacji membran termoizolacyjnych DuPont™ Climate Systems. DuPont™ Climate Systems to wyznaczający nowe standardy w energooszczędnym budownictwie system uzupełniających się membran Tyvek® Enercor™ Dach, Tyvek® Enercor™ Ściana i DuPont™ AirGuard™.

W porównaniu do tradycyjnej serii membran Tyvek®, obecnych na polskim rynku od 1997 roku, nowością jest metalizowana powierzchnia o niskiej emisyjności, która hamuje przepływ ciepła przez ścianę i dach, dzięki czemu redukuje straty spowodowane promieniowaniem i w ten sposób zapewnia niższe koszty ogrzewania, pozwalając na osiągnięcie nawet 15% oszczędności.

Membrany DuPont™ Climate Systems odbijają do 90% ciepła promieniującego z wnętrza budynku w zimie (pochodzącego z systemu ogrzewania) i do 85% promieniowania słonecznego w lecie, jednocześnie zachowując charakterystyczną dla Tyvek® wysoką paroprzepuszczalność, wiatroszczelność i wyjątkową odporność mechaniczną.

DuPont™ Climate Systems to kompleksowe rozwiązanie pozwalające architektom, przedsiębiorcom budowlanym i dekarzom spełnić najwyższe wymagania w energooszczędnym budownictwie. Korzyści, jakie przynoszą produkty DuPont™ Climate Systems, nie ograniczają się jedynie do ocieplanego budynku. Mają też pozytywny wpływ na środowisko naturalne poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla. DuPont™ Climate Systems są wynikiem regularnych i intensywnych badań naukowych prowadzonych przez firmę DuPont. Pozwalają spełnić normy budowlane i zmniejszyć koszty energii, co doskonale koresponduje z międzynarodowymi normami ochrony środowiska. W Unii Europejskiej aż 40% zużywanej energii przypada na budynki – to bardzo dużo. Stosując się do postanowień protokołu z Kioto Unia Europejska uchwaliła dyrektywę o efektywności energetycznej budynków. Jej celem jest zmniejszenie strat energii o 20% w nowych budynkach do roku 2010.

DuPont™ Climate Systems będzie dostępny w Polsce najpóźniej w drugiej połowie br. wówczas zostaną przedstawione szczegółowe informacje techniczne.

Założona w 1802 roku firma DuPont jest prowadzącą badania naukowe spółką o globalnym zasięgu. Firma posiada swoje biura w 75 krajach na całym świecie, w których pracuje ponad 60 tysięcy pracowników. Działa w takich branżach jak rolnictwo, żywność, elektronika, komunikacja, bezpieczeństwo i ochrona, budownictwo mieszkaniowe i przemysł budowlany, a także transport i przemysł naftowy.

Czytaj więcej: Budownictwo 169Forum

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2018-04-15

Yellow

Czas przebywania materiału w agregacie 2018-04-13

Polisiepropylen

Roboty programy, ustawianie 2018-04-11

Michalboro

Ldpe + elastomer? 2018-04-09

Bobbin_22

Siły i prędkości otwierania zamykania Engel Victory 50 2018-04-03

Reportaże