Foliowych torebek nie trzeba się bać, bo nie szkodzą środowisku


Plastikowe opakowania można wykorzystywać na wiele sposobów
Powszechnym jest błędne przekonanie, iż torebki plastikowe nie mogą zostać poddane recyklingowi i prawie nigdy nie są ponownie wykorzystywane. Sugeruje się również, iż jeżeli zaprzestalibyśmy korzystania z plastikowych torebek, skorzystałoby na tym środowisko naturalne. Jednakże żaden z tych zarzutów nie znajduje potwierdzenia w badaniach.

Od lat staramy się popularyzować fakt, iż plastikowe torebki mogą zostać ponownie wykorzystane w domu do wielu celów. Kampania ta przyniosła pozytywny skutek, a ostatnie badania przeprowadzone przez rząd brytyjski wykazały, iż cztery z pięciu gospodarstw domowych wykorzystują ponownie torebki plastikowe do wielu celów, począwszy od zastąpienia nimi worków na śmieci, po pakowanie w nie drugiego śniadania, a także sprzątania po własnym psie.

Nasza branża już dziś odzyskuje lub ponownie przetwarza ponad 250 tys. ton plastikowej folii, które inaczej zasiliłyby strumień odpadów. Od lat promujemy zbiórkę folii używanej w transporcie oraz podobnych tworzyw sztucznych od sklepów detalicznych. Dziś niektóre z większych sklepów umieszczają na swoim terenie pojemniki do zbiórki plastikowych torebek, po to, aby nasza branża mogła zmienić niepotrzebne torebki w pożyteczne przedmioty długofalowego użytku.

torebka foliowa


Wykorzystujemy również zaawansowane technologie przetwarzania polimerów, radykalnie zmniejszając ilość surowca potrzebnego do wyprodukowania typowej plastikowej torebki. W ten sposób dziś wytwarzamy torebki przy wykorzystaniu o 70 proc. mniej materiału niż 20 lat temu, a jednak równie wytrzymałe.

Niższe zapotrzebowanie na surowce w wyniku zastosowania nowych technologii w całej branży opakowań z tworzyw sztucznych rocznie zmniejsza strumień odpadów o 150 tys. ton. A zatem nasza branża może się pochwalić jednymi z najlepszych wyników w dziedzinie redukcji zużywanych surowców.Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże