Nowa wtryskarka firmy Italtech

Firma Italtech, włoski potentat w produkcji maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych, której przedstawicielem w naszym kraju jest spółka ANA Biuro Handlowe, wprowadza na rynek nowy typ wtryskarek. Premiera urządzenia już dzisiaj na specjalnych Dniach Otwartych Italtech, które odbywają się we włoskiej Brescii. Każdy kogo tam zabraknie może zapoznać się z poniższym tekstem by poznać nową wtryskarkę Italtech.

Nowość przygotowana przez Italtech to wtryskarka z serii KS. Urządzenia z tej serii to dwupłytowe maszyny typu hydroblock o sile zamknięcia od 800 do 6000 ton. Zdaniem producenta, to właśnie ten typ maszyn jest najbardziej wymagający, ale jednocześnie zarazem najlepszy wśród wszystkich projektów technicznych i handlowych jakie powstały w firmie Italtech. Dzieje się tak ponieważ to dzięki niemu koncern, jako pierwsza włoska firma, wprowadził na rynek technologię maszyn dwupłytowych.

Najnowsze osiągnięcie Italtech, które firma prezentuje właśnie we Włoszech, to wtryskarka KS o sile zwarcia 6000 ton.

- Projekt i wykonanie maszyn dwupłytowych jest bardzo wymagające, gdyż niezbędna jest odpowiednia wiedza przy wykonywaniu wszelkich podstawowych komponentów, zarówno mechanicznych jak i hydraulicznych oraz elektronicznych - mówi Mateusz Radzki z firmy ANA Biuro Handlowe.

Italtech oferuje te maszyny od 1996 r. i przez ten czas zyskał bardzo duże doświadczenie, gdyż urządzenia były dostarczane klientom wszystkich sektorów rynkowych. Maszyny Italtech trafiają na potrzeby sektorów bardzo wymagających, takich jak motoryzacja, opakowania, gdzie wymagana jest wysoka niezawodność i wydajność, a jakość artykułów jest bardzo ważna. Wachlarz maszyn typu KS ciągle się rozszerza i udoskonala, nadążając za światową ewolucją technologii. Całkiem niedawno wprowadzono do niego dosyć istotne zmiany. Najważniejsze z nich to zastosowanie przetworników magnetostrykcyjnych w celu zapewnienia wysokiej precyzji hamowania. Ponadto zmodyfikowano układ wtryskowy, dokonano rozwoju - we współpracy z ważnym dostawcą Italtech - mikroprocesora Alfa 6 zapewniającego wysoki poziom kontroli oraz zwiększającego osiągi pod kątem wydajności i dynamiki.

- Maszyny serii KS są modułowe, mają zmniejszony rozmiar oraz charakteryzuje je duża uniwersalność. Dzięki oszczędności energii oraz całej gamie zastosowanych innowacji modele te mają tak wysoką wydajność, że plasowane są w ścisłej czołówce najlepszych maszyn na świecie. Oferowane są w bardzo szerokiej gamie, a możliwości techniczne są tak duże, że użycie tego typu maszyny jest niezbędne przy produkcji wymagającej wysokiej oraz precyzyjnej wydajności - dodaje Mateusz Radzki z firmy ANA Biuro Handlowe.

Czytaj więcej: Wtryskarki 446 Nowości 239

brak
 

Wyłączny przedstawiciel firm: Borghi, Presma, Gusbi, TIBI, Techno Plastic, SIBO

Polska


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże