Rexam wypuszcza już czwartą butelkę PEN do piwa

Rexam wypuszcza już czwartą butelkę PEN do piwa
Firmy Rexam i The Danish Brewery Group (DBG) w ścisłej współpracy zaprojektowały nową butelkę PEN do piwa. Butelka ma pojemność 0,38L i jest przeznaczona do wielokrotnego napełniania.

Butelka wprowadzona w maju na duński rynek jest używana do marek DBG: Royal Pilsner i Royal Classic. Napełnianie odbywa się w Albani Bryggeri w Odense w Danii, gdzie linia do napełniania została specjalnie przekonstruowana dla nowej butelki.

Projekt butelki PEN jest wykonany specjalnie dla firmy DBG. Butelka PEN waży 36 gramów, co jest rozwiązaniem bardzo lekkim w porównaniu do istniejącej butelki szklanej, która waży 312 gramów. DBG jest przekonane, że rozwiązanie zostanie zaakceptowane przez klientów.

Wysoka niezawodność produktu sprawia, że PEN nadaje się szczególnie do piwa - napoju bardziej wrażliwego na światło i tlen od wód i napojów gazowanych. Butelka do wielokrotnego użytku może być napełniana do 20 razy po czym nadaję się do pełnego recyklingu. Rexam jest jednym rynkowym producentem butelek PEN do piwa, sprzedawanych do browarów na całym świecie.