Rozmowa z Tomem Dierickiem, szefem firmy M&A Cefta

Rozmowa z Tomem Dierickiem, szefem firmy M&A Cefta
Prezentujemy rozmowę z Tomem Dierickiem, szefem firmy M&A Cefta. Jako Belg prezentuje on ciekawe spojrzenie na polski rynek przetwórstwa tworzyw sztucznych. Opowiada o tym, co musiał zrobić by osiągnąć sukces, porównuje polskie realia z tymi, z którymi spotkał się w innych krajach.

- Dla przykładu w Niemczech, znalezienie z dwutygodniowym wyprzedzeniem wolnej godziny w kalendarzu menedżera zakupów jest niemożliwe. Musiałby stać się cud, by do tego doszło. Tymczasem w Polsce często spotykamy się z niechęcią odnośnie ustalenia jakiegokolwiek terminu. To tylko jedna z wielu różnic, z którymi przyszło mi się tutaj spotkać - tłumaczy Tom Dierick w rozmowie z naszym serwisem Plastech.pl.

Czego dokładnie dotyczy działalność firmy M&A CEFTA?
M&A CEFTA jest firmą handlową, a to oznacza, że kupujemy i sprzedajemy rozmaite produkty z branży tworzyw sztucznych i chemii. W przyszłości nie wykluczamy też spróbowania swoich sił w innych pokrewnych branżach.

Obecnie oferujemy klientom wszystkie rodzaje PP i PE dla wtrysku, folii i rozdmuchu. Sprowadzamy je bezpośrednio z zakładów zlokalizowanych w Niemczech, Belgii i Skandynawii od znanych europejskich producentów. W tym gronie należy wymienić takie firmy jak choćby: Borealis, Innovene, Polychim.

Ponadto w naszej ofercie znajdują się także koncentraty barwiące i dodatki do tworzyw (substancje antystatyczne, poślizgowe, stabilizatory UV itd.). Co więcej jako jedyny przedstawiciel amerykańskiej firmy Ferro, z produkcją w Holandii, oferujemy jej koncentraty barwiące i dodatki do tworzyw (substancje antystatyczne, poślizgowe, stabilizatory UV itd.). Oferujemy też całą gamę tworzyw sztucznych technicznych.

Już przy pobieżnym zapoznaniu się profilem firmy M&A CEFTA rzuca się w oczy pokaźna liczba partnerów, z którymi współpracujecie.
Tak jest. Naszymi partnerami biznesowymi są takie europejskie przedsiębiorstwa jak: J&A PLASTICS, Ferro, Repol, Elastron, E&B, Nycoa, Gema Polmer, Lucobit, Rigerplast, PTC, Vinmar, Frupack, Multipolymers oraz Rotoplastic.

Ponadto działalność M&A CEFTA jest bardzo blisko związana z firmą J&A Plastics. Są to wprawdzie oddzielne firmy, ale mają choćby wspólny adres. Co więcej jestem dyrektorem generalnym J&A Plastics. Jest to firma z ponad 30 - letnim doświadczeniem, będąca znanym compounderem i przetwórcą technicznych tworzyw kostrukcyjnych. Oferowane przez nią mieszanki "Anja" są używane przez wiele dużych i średnich międzynarodowych przedsiębiorstw, funkcjonujących w przemysłach produkcji AGD, budowlanym, elektrycznym i elektrotechnicznym, motoryzacjnym.

W obecnej strukturze M&A CEFTA można wyodrębnić trzy samodzielne jednostki biznesowe, w pełni odpowiedzialne za poszczególne grupy tworzyw: poliolefiny, barwniki i tworzywa konstrukcyjne.


brak
 

PC/ABS, LDPE, LLDPE, PE, MDPE, HDPE, PP, PA6, PA, PA66,PC,TPE, Elastomery, Regranulat, off-grade

Polska