Summit Packaging w tarnowskim Klastrze Przemysłowym

Summit Packaging w tarnowskim Klastrze Przemysłowym
W tarnowskim Klastrze Przemysłowym powstaje pierwsza w Polsce fabryka amerykańskiego przedsiębiorstwa Summit Packaging. Kilka dni temu podpisano umowę na realizację budowy. Zadanie to będzie wykonywać spółka Skalski. Wartość inwestycji opiewa na 10 mln zł.

Roboty mają się skończyć w czwartym kwartale bieżącego roku. Wtedy to w tarnowskim Klastrze zacznie funkcjonować Summit Packaging, największy na świecie producent zaworów aerozolowych.

W ramach inwestycji Skalski wybuduje halę magazynowo - produkcyjną o powierzchni 2,5 tys. mkw., która w przyszłości będzie mogła zostać rozbudowana o kolejne 4 tys. mkw.

Hala powstanie w technologii systemowych hal stalowych Astron. Z racji profilu produkcyjnego wymaga zastosowania zaawansowanych rozwiązań technologicznych, tj. instalacji sprężonego powietrza, odzysku ciepła oraz coolingu.

Oprócz hali Skalski wzniesie też, ale już przy zastosowaniu tradycyjnej technologii, budynek administracyjny dla Summit Packaging o powierzchni 500 mkw. oraz parking o powierzchni 2 tys. mkw.

Inwestycja zapoczątkowana w czerwcu powstaje na terenie Parku Przemysłowego „Czysta I” będącego częścią tarnowskiej podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie. W parku znajdują się magazyny firm o światowej renomie, m.in. spółki Beckers, która wytwarza faby.

Skalski Sp. z o.o. jest generalnym wykonawcą obiektów użyteczności publicznej i budownictwa przemysłowego, głównie hal o konstrukcji stalowej z obudowami w technologii firmy Astron, jak również hal o konstrukcji żelbetowej.

Dotychczas spółka wykonała ponad 120 hal o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw.

Do najważniejszych zrealizowanych przez nią projektów należą centra logistyczne, m.in. Metropol w Błoniach koło Warszawy (28 tys. mkw.), Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim (42 tys. mkw.), Trans Południe w Podgrodzi koło Dębicy (16 tys. mkw.).

Ponadto może się pochwalić postawieniem zakładów produkcyjnych, hal i powierzchni biurowe NGK Ceramics w Gliwicach, Grupy Maspex w Wadowicach, Olsztynku, Tymbarku, Tychach oraz w Lublinie, skupiającej takie firmy jak Tymbark, Ekoland, Lubella, a także Biura Inwestycji Kapitałowych w Broniszach niedaleko Warszawy oraz w Krakowie i Sosnowcu.

Od lat spółka Skalski wspiera też kulturę i sztukę oraz działa na rzecz ochrony zabytków i rewitalizacji Krakowa. Dwa lata temu została nagrodzona za swój wkład w ochronę zabytków, w szczególności za renowację grobów na Cmentarzu Rakowickim, tytułem Mecenasa Kultury Krakowa.

Wiele uwagi poświęca też renowacji krakowskich obiektów sakralnych. Sponsoruje renowację ołtarzy (ołtarz św. Rodziny i św. Barbary), była fundatorem bursztynowego kielicha eucharystycznego oraz sukienki obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a obecnie wspiera budowę ołtarza polowego, który ma stanąć w ogrodach skałeckiego kościoła.

W 2006 r. wartość mecenatu świadczonego przez firmę przekroczyła 400 tys. zł.