W Łodzi ma powstać fabryka opakowań szklanych

Francuski koncern Saint – Gobain planuje postawienie w Łodzi nowoczesnej fabryki, w której produkowane będą szklane opakowania do perfum. Prace w nowej fabryce znajdzie docelowo 250 osób. Rozmowy, dzięki którym inwestycja zostałaby sfinalizowana, mają się odbyć jeszcze w tym miesiącu.

Francuski potentat zamierza wystartować ze swoją produkcją już w drugiej połowie tego roku. Do tego momentu zostało niewiele czasu, dlatego znane są już szczegółów związane z wejściem koncernu.

Na początek Saint – Gobain chce wynająć budynek produkcyjny o powierzchni 7-8 tys. mkw., a następnie kupić w mieście około 2 ha gruntu i wybudować fabrykę od podstaw.

Saint – Gobain to międzynarodowa grupa kapitałowa. Jedna z największych i dynamicznie rozwijających się korporacji, które działają w sektorze produkcji opakowań oraz w branży zaawansowanych technologicznie materiałów dla przemysłu (tworzywa sztuczne, ceramika przemysłowa, materiały ścierne).

Zatrudnia ponad 180 tys. pracowników w 49 krajach świata, a jej roczne obroty przekraczają 32 mld euro. Jest jednym ze światowych liderów w produkcji opakowań szklanych.