Wire&Tube 2006

Wire&Tube 2006
W dniu 9 lutego 2006 roku w Restauracji Polskiej „Tradycja” w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe dotyczące Międzynarodowych Specjalistycznych Targów Kabli, Drutu i Rur wire&Tube, które odbędą się w dniach 24-28.04.2006 w Düsseldorfie w Niemczech. Spotkanie zorganizowała firma A.S. Messe Consulting Sp. z o.o. - wyłączny przedstawiciel Targów w Polsce.

Na początku spotkania powitano gościa przybyłego z Düsseldorfu, dyrektora Messse Düsseldorf - Friedricha-Georga Kehrera. Następnie p.Kehrer dokonał prezentacji Targów wire&Tube2006. Poniżej kilka jego spostrzeżeń.

F.G. Kehrer zwrócił uwagę na wzrost zainteresowania Targami w porównaniu z rokiem 2004, co jest odbiciem koniunktury gospodarczej w ostatnim czasie. Coraz więcej wystawców przyjeżdża z zagranicy, i co ważne również z nowoprzyjętych krajów UE, w tym z Polski. Na Targach prezentują się zarówno wystawcy z krajów rozwijających jak i potentaci światowej gospodarki. Ciekawostką jest fakt, że na wire&Tube przyjeżdża więcej amerykanów niż na analogiczne imprezy odbywające się w USA. Niewątpliwie czynnikiem przyciągającym gości zza Oceanu jest nie tylko możliwość podpisania intratnych kontraktów, ale też sam charakter Targów, na których można nie tylko zobaczyć, ale i sprawdzić maszyny w akcji.

Targi wire odbywają się wraz z targami Tube, gdyż obie branże są ze sobą powiązane, co prowadzi do wytworzenia dodatkowego zysku. Spotkamy tu producentów i przetwórców drutu, światłowodów, kabli, sprzętu i technologii spawania. Znajdziemy też dział tworzyw sztucznych i gumy, z maszynami do produkcji oraz łączenia rur i rurociągów, jak i z zaworami, uszczelkami, przepustami czy pompami.

Nowością w tym roku jest możliwość zakupu karty wstępu na całą imprezę, co zdecydowanie obniża koszty odwiedzenia Targów. Tereny targowe posiadają doskonałą lokalizację. Tuż obok znajduje się prywatne lotnisko, jak i nowoczesna linia tramwajowa, które pozwalają na swobodne przemieszczanie się po Düsseldorfie i okolicy.

Po swoim wystąpieniu p. Kehrer odpowiadał na pytania zgromadzonych dziennikarzy. Tłumaczył m.in. że zbieżność dat targów w Düsseldorfie i Hannoverze (23-28.04.2006 Hannover Messe - Maszyny, urządzenia, aparatura dla budownictwa), nie stanowi konkurencji, gdyż mamy do czynienia z dwoma grupami wystawców, a pozytywnym czynnikiem dla gości jest możliwość uczestniczenia w obu imprezach. F.G. Kehrer mówił też o ciągle rosnącym zainteresowaniu targami Tube , a także wyjaśniał, że mniejsza liczba wystawców na targach wire2004 wynikała ze złej koniunktury i koncentracji małych przedsiębiorstw. W tym roku jednak znów liczba wystawców będzie większa.

Wire&Tube odzwierciedlają trendy w przemyśle drutów, kabli i rur. Skierowane są do konkretnych ludzi, co daje duże prawdopodobieństwo sukcesu. Dlatego, aby przekonać się o wysokim poziomie organizacyjnym i jakościowym prezentujących się tam firm, warto poświęcić kilka wiosennych dni na odwiedzenie Targów. Wkrótce więcej szczegółów na temat wire&Tube 2006.

Radosław Rymanowski, Plastech.pl

Czytaj więcej: Targi 802