Współpraca KW-Software i B&R

Współpraca KW-Software i B&R
Firmy B&R i KW-Software zawiązały długoterminową strategiczną współpracę w zakresie systemów automatyki bezpieczeństwa. Celem tego partnerskiego układu jest realizacja systemu automatyki bezpieczeństwa SafeLOGIC, który będzie sprzedawany na całym świecie jako część asortymentu B&R dla aplikacji z zakresu budowy maszyn i sterowania procesami.

KW-Software, wiodący dostawca certyfikowanych komponentów oprogramowania bezpieczeństwa, zgodnie z normą IEC 61508 aż do SIL3, bierze pełną odpowiedzialność za komponenty programowe bezpieczeństwa. Na te komponenty składają się: system programujący SAFEPROG, system uruchomieniowy SafeOS, usługi bezpiecznego wykonania oprogramowania sprzętowego, jak również bloki funkcyjne PLCopen.

Hans Wimmer B&R i Andreas Orzelski KW-Software GmbHZ powodu tej rozległej podstawy oprogramowania, B&R koncentruje się na sprzęcie i komunikacji. Bezpieczna transmisja danych będzie realizowana za pomocą wydajnego protokołu czasu rzeczywistego opartego o Ethernet, o nazwie Ethernet Powerlink Safety.

Dzięki synergii płynącej ze współpracy oraz już istniejącym komponentom związanym z bezpieczeństwem, wkrótce planowane jest wdrożenie sterownika bezpieczeństwa SafeLOGIC.

www.br-automation.com
www.kw-software.com

B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
ul. Strzeszyńska 33
60-479 Poznań
Tel. +48(0) 61 8460500
Desk. +48 (0) 61 8460 502
Fax +48(0) 61 8460508

Czytaj więcej: Automatyka przemysłowa 76