Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

Polimer Tech

Praca i oferty pracy na www.plastech.pl

Naszą główną działalnością jest projektowanie i wytwarzanie urządzeń ciśnieniowych i bezciśnieniowych tworzących instalacje przemysłowe w branży rafineryjnej, chemicznej, petrochemicznej, wydobywczej, nawozów i energetyki. Nie wyklucza to realizacji dla innych branż,  np. przetwarzania żywności, oczyszczania wody i praktycznie każdej innej.

Opis stanowiska:

Wykonywanie obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów o służbie BHP i ochronie środowiska:
•    Wdrażanie standardów BHP i ochrony środowiska w Polimer Tech;
•    Prowadzenie niezbędnej dokumentacji oraz raportowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wymaganiami wewnętrznymi firmy;
•    Wspieranie, nadzorowanie i weryfikacja działań wynikających z inspekcji i kontroli oraz audytów zewnętrznych w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska;
•    Prowadzenie audytów wewnętrznych oraz szkoleń z zakresu BHP;
•    Ustalanie przyczyn oraz okoliczności wypadków i zdarzeń potencjalnie wypadkowych;
•    Sporządzanie i nadzorowanie realizacji działań korygujących i zapobiegawczych;
•    Inicjowanie, proponowanie oraz wdrażanie rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo oraz motywujących pracowników do bezpiecznych zachowań;
•    Prowadzenie analizy ryzyka zawodowego;
•    Poprawa ergonomii pracy;
•    Opiniowanie oraz udział w przekazywaniu do użytkowania nowych stanowisk pracy, maszyn;
•    Bieżąca kontrola warunków środowiskowych, dokonywanie pomiarów środowiskowych, rozliczanie opłat związanych z ochroną środowiska oraz zlecanie badań, analiz i oceny jakości środowiska;
•    Doskonalenie i utrzymanie Zintegrowanego Sytemu Zarządzania wg wymagań norm ISO 45001 i 14001;
•    Prowadzenie bieżących spraw związanych z ochroną środowiska i gospodarką odpadami;
•    Nadzór nad gospodarką odpadami, gospodarką wodno-ściekową oraz emisją do powietrza;
•    Samodzielne kształtowanie standardów bezpieczeństwa i higieny pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami;
•    Identyfikacja i ocena aspektów środowiskowych;
•    Sporządzanie sprawozdawczości wymaganej przepisami prawa ochrony środowiska np. KOBiZE, BDO;

Wymagania:

•    Wykształcenie wyższe kierunkowe: ochrona środowiska, BHP;
•    Znajomość przepisów prawnych dotyczących BHP i ochrony środowiska;
•    Wysokie umiejętności komunikacyjne;
•    Samodzielność i dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań;
•    Znajomość branży stalowej i przemysłowej (mile widziane);
•    Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne (umiejętność zbierania, przetwarzania i analizowania danych);
•    Umiejętność pracy wielozadaniowej, inicjatywa i samodzielność w działaniu;
•    Staranność i dokładność;
•    Kultura osobista oraz umiejętność pracy w zespole;
•    Dobra znajomość pakietu Office (Word, Excel, Power Point)
•    Nastawienie na rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń.
•    Prawo jazdy kat. B

Oferujemy:

•    Pracę w doświadczonym zespole;
•    Rozwój zawodowy, podnoszenie kwalifikacji;
•    Możliwość zdobycia doświadczenia w branży przemysłu stalowego, petrochemicznego i chemicznego;
•    Poznanie specyfiki instalacji technologicznych i procesowych;
•    Atrakcyjne wynagrodzenie;
•    System dodatków: ubezpieczenie, opieka medyczna PZU, karty MultiSport.

Kontakt:

CV prosimy kierować na adres e-mail: kariera@polimer.tech z dopisaną klauzulą nr 1 lub klauzulą nr 1 oraz nr 2, jak opisano w zakładce „Kariera” na stronie www.polimer.tech

Kraków
Tel. +48126440157

polimer.tech

Lokalizacja: małopolskie / Kraków
Data publikacji: 2024-04-12
Data ważności: 2024-05-10

Prosimy o dopisanie w CV następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych.

Reportaże

Forum