Kwiecień 2021 4-2021/11

4-2021/11

W kwietniowym numerze magazynu "Plast Echo" znajdą państwo dość różnorodne pod względem tematycznym artykuły. Karol Niciński w swoim tekście skupia się tym razem na mieszankach kauczukowych i przedstawia najważniejsze informacje na temat poprawnego opracowania ich receptury. O przebiegu procesu starzenia się tworzyw i sposobach jego badania pisze natomiast Marta Lenartowicz-Klik. Na fakt, że dążenie do zrównoważonego rozwoju nie jest celem wyłącznie podmiotów związanych z branżą przemysłową, zwraca zaś w swoim artykule uwagę red. Agata Mojcner.

Oczywiście w najnowszym wydaniu naszego miesięcznika nie mogło zabraknąć wywiadów. O tym, jak ważne w branży maszyn do przetwórstwa tworzyw są szeroko pojęte innowacje, opowiada red. Jackowi Leszczyńskiemu Konrad Szymczak, nowy dyrektor ARBURG Polska. Z kolei swoją opinią na temat bieżącej sytuacji na rynku recyklatów i wyzwań stojących przed sektorem gospodarki odpadami dzieli się Szymon Dziak-Czekan, prezes Stowarzyszenia "Polski Recykling". Polecamy również zapoznać się z rozmową przeprowadzoną z Jiřím Kulišem, Michalisem Busiosem i Jarosławem Krykwińskim, której motywem przewodnim jest aktualny stan czeskiej branży targowej.

Na uwagę zasługują także teksty naszych stałych felietonistów. Krzysztof Nowosielski odniósł się w tym miesiącu do niestabilnej sytuacji na rynku surowcowym, a niezawodna Janina O. Lefina postanowiła podzielić się z czytelnikami sprytnym sposobem na bezpieczne przygotowanie ryżu. Zachęcamy do lektury!

Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie