Codzienne wiadomości z branży.
Przemysł tworzyw sztucznych i opakowań.

Nowa siedziba Muehsam Rozwiązania dla Przemysłu

Nowa siedziba Muehsam Rozwiązania dla Przemysłu

Firma Muehsam Rozwiązania Dla Przemysłu, od momentu swojego założenia w 2006 roku w Kielcach, zajmuje się kompleksową obsługą klientów dostarczając wysokiej jakości rozwiązania dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Oferta obejmuje instalacje technologiczne oraz szeroką gamę zaawansowanych maszyn do wtrysku i rozdmuchu. W ofercie znajdują się m.in. szybkobieżne wtryskarki włoskiej firmy BMB, maszyny do rozdmuchu Meccanoplastica , urządzenia towarzyszące Plastic Systems, urządzenia dozujące Movacolor, urządzenia do kontroli temperatury i chłodzenia Tool-Temp. Firma samodzielnie produkuje depaletyzery służące do opróżniania worków z granulatami tworzyw sztucznych przy minimalnej ingerencji człowieka.

Innowacyjny zakład Terra Electrorecycling już działa!

Innowacyjny zakład Terra Electrorecycling już działa!

15 kwietnia 2024 r. spółka Terra Electrorecycling, wchodząca w skład Grupy Elemental, otworzyła w Grodzisku Mazowieckim jeden z najnowocześniejszych w Polsce zakładów przetwarzania elektroodpadów. Zdaniem przedstawicieli spółki umocni on jej pozycję w regionie oraz poszerzy zakres i skalę działalności. To również dobra wiadomość dla lokalnej społeczności, która może liczyć na nowe miejsca pracy oraz rozwój swojej miejscowości.

Druk 3D w SKZ dodaje skrzydeł!

Druk 3D w SKZ dodaje skrzydeł!

W ubiegłym roku pomyślnie zakończono pięcioletni projekt badawczy "Systemy skrzydeł o zmiennym kształcie dla szybowców (MILAN)", którego nadrzędnym celem była poprawa aerodynamiki szybowców.

Opakowania kartonowe w recyklomatach

Opakowania kartonowe w recyklomatach

W ramach wspólnego pilotażu realizowanego w partnerstwie przez Auchan, Remondis oraz Tetra Pak, w dwóch marketach Auchan w Łodzi stanęły nowoczesne automaty kaucyjne, które oprócz opakowań ze szkła, plastiku i metalu przyjmują także kartony po żywności płynnej. Projekt pokazuje, że zbiórka szerokiej gamy opakowań po żywności w ramach spójnego systemu kaucyjnego pozwoli stworzyć gospodarkę obiegu zamkniętego i zrealizować cele zbiórki oraz recyklingu dla tego rodzaju opakowań. Pilotaż będzie kontynuowany w wybranych marketach Auchan w Łodzi przez kolejnych 12 miesięcy.

Wypełniacze funkcyjne poprawiają właściwości folii opakowaniowych

Wypełniacze funkcyjne poprawiają właściwości folii opakowaniowych

Klienci często chcą widzieć, co kupują, dlatego oprócz właściwości mechanicznych, właściwości optyczne również odgrywają ważną rolę w foliach opakowaniowych. Dodatki oparte na naturalnych minerałach idealnie wpływają na pożądane właściwości folii z tworzyw sztucznych.

O narzędziach i recyklingu na Targach Innoform

O narzędziach i recyklingu na Targach Innoform

Branżowe nowości, fachowa wiedza, merytoryczne dyskusje. Tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego Innoform. O nowych trendach, wyzwaniach i planach na rozwój będą rozmawiać branżowi specjaliści i praktycy. Tematem przewodnim tegorocznych targów będzie circular economy. Organizatorzy przygotowali także nowość – strefę dedykowaną recyklingowi tworzyw sztucznych. Targi Innoform odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2024 r. w Bydgoszczy.

Tworzywa sztuczne usieciowane radiacyjnie zamiast metalu

Tworzywa sztuczne usieciowane radiacyjnie zamiast metalu

Promieniowanie wysokoenergetyczne może poprawić właściwości mechaniczne, termiczne, chemiczne i trybologiczne tworzyw sztucznych w takim stopniu, że w niektórych zastosowaniach mogą one zastąpić metale.


Reportaże

Forum