Luty 2022 2-2022/21

2-2022/21

W lutowym numerze "Plast Echo" kontynuujemy nasz cykl wywiadów pt. "Przyszłość technologii wtrysku" - tym razem na temat rozwoju technologii w branży wtryskowej oraz możliwości związanych z cyfryzacją procesów wytwórczych wypowiedzieli się Thorsten Thümen z firmy Sumitomo (SHI) Demag i Nadine Despineux z firmy KraussMaffei. Uwadze czytelników polecamy również rozmowę z Adamem Zagrodzkim, właścicielem przedsiębiorstwa Coffee Service, który odniósł się do historii swojej firmy, jej ewolucji i dynamicznego rozwoju na przestrzeni ostatnich 30 lat oraz bieżącej oferty rozwiązań. Z kolei o sukcesach firmy Lanxess w minionym roku, jak również o nowych, zrównoważonych produktach znajdujących się w jej portfolio, opowiedział nam Ralf Krueger, dyrektor generalny Lanxess na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Jeśli chodzi o artykuły techniczne, Marta Lenartowicz-Klik omówiła w tym miesiącu metody obróbki powierzchni tworzyw, takie jak m.in. aktywacja koronowa czy plazmowa, wyjaśniając przy tym istotne zagadnienia aktywacji powierzchni i napięcia powierzchniowego. Karol Niciński skupił się w swoim tekście na kwestii ograniczania zużycia energii w przemyśle gumowym i sposobach minimalizacji ponoszonych przez firmy kosztów, zaś Maurycy Szwajkajzer wziął na tapet kolejny ciekawy temat związany z chłodzeniem wyrobów z tworzyw sztucznych.

Zachęcamy także do zapoznania się z przygotowaną przez nas minigalerią, dzięki której przekonacie się państwo, że nawet z niepozornych klocków LEGO można stworzyć prawdziwe, imponujące dzieła sztuki.


Zamów Prenumeratę
6 numerów w wersji drukowanej z przesyłką tylko 116,64 zł rocznie

Pozostałe wydania

Special edition for the fair
10-2022/29
Special Edition - K 2022

Reportaże

Forum