Czyszczenie stołu magnetycznego. Co jak i czym?
Teoria i praktyka

Intruz
26 sty 2022, 16:51 Intruz

Witam. 

Tak jak w temacie ;) Macie moze u siebie stoly magnetyczne? Jeśli tak to czym je myjecie i jak często? 

U mnie w pracy teoretycznie co każde przezbrojenie myty jest stół. Używamy do tego zmywacza do hamulców i czyściwa nie mniej jednak nie wszystko schodzi tak ładnie tym sposobem.

Yellow
26 sty 2022, 20:41 Yellow

Cześć,


opisałem to w zeszłym roku u mnie na stronce www.ustawianieprocesuwtrysku.pl . Temat jest bardzo istotny bo przede wszystkim jak pracujesz na stołach magnetycznych to tutaj chodzi o Wasze bezpieczeństwo. Najlepiej jak skontaktujesz się z producentem stołów magnetycznych bo oni bardzo dobrze wiedzą jaką chemię stosować (tutaj chodzi głównie o czujniki obecności formy żeby ta chemia tego nie uszkodziła). 

Link do poczytania masz tutaj jakby coś klik

Pozdrawiam 

Yellow®

Intruz
26 sty 2022, 20:55 Intruz

Witaj ;) twoja stronka nie jest mi obca, bo już kilka razy na nią zaglądałem ;) nie mniej jednak myślałem że ktoś już coś działał w tym temacie i się podzieli informacjami ;) a co do bezpieczeństwa to jak najbardziej masz rację niestety tutaj często temat nie jest ruszamy dopóki coś się nie stanie ;) gwinty w stołach tez były zamiatane pod dywan dopóki nie zaczęły się zrywać łapy podczas produkcji... 

Yellow
26 sty 2022, 21:38 Yellow

Cześć,

fajnie wiedzieć że ta stronka może się komuś przydać. Co do samych środków to tak jak pisałem, uważaj na czujniki w płytach. Śmiało możesz zastosować  Mould Cleanera albo Amberklene FE10 bo tego używamy obecnie ale nie na stołach magnetycznych - sprawdzają się. Dodatkowo włóknina ścierna i robi robotę. Jak stół mocno zaniedbany to można do wiertarki zamontować końcówkę do szlifowania i na to włóknina i ogień. Czyszczenie co każda zmiana formy i stoły powinny wyglądać idealnie. Sam czasami jak zmieniam formę to czyszczę stół żeby się świeciły bo mam uczulenie na ubrudzone i zniszczone stoły wtryskarek i płyty form  wtryskowych. O to należy dbać jak dobrze wiesz i fajnie że interesujesz się tym tematem bo należy o to dbać. Jak to mówią "kto dba, ten ma" i też się z tym zgadzam. 

Poniżej mój osobisty wkład pracy :)  

Pozdrawiam 

Yellow®

Proste
11 kwi 2022, 12:37 Proste

Świetne efekty w krótkim czasie daje czyszczenie laserowe. Urządzenia drogie w zakupie ale długowieczne i tanie w eksploatacji. Sam mam takie urządzenie i robię usługi. Bezdotykowo, bez chemii, ścierniwa i nie narusza powierzchni.

Mirek86
28 lut 2023, 11:39 Mirek86

Wiele narzędzi do pracy znajdziecie na dobrych i sprawdzonych stronach. Ja, jeśli czegoś poszukuję, to najpierw zaglądam do mojego ulubionego sklepu, w którym znajduję wszystko czego potrzebuję do majsterkowania. Ostatnio przeglądałem bardzo dobre wiertarki hikoki. Sprzęt i urządzenia wysokiej klasy. Polecam.