Dobór PVC
Tworzywa masowe

Greg_sw
8 gru 2014, 10:23 Greg_sw

Witam.
Mam dwa pytania z którymi jakoś nie mogę sobie poradzić mianowicie:
1)czy ktoś orientuje się jaki rodzaj PVC mogę użyć/lub będzie najbardziej odpowiedni do produkcji wtyczek elektrycznych?
2)gdzie mogę zamówić małe ilości (około 25-50kg) takiego granulatu żebym mógł przeprowadzić testy formy i otrzymanego produktu?
Chyba że wybrany przeze mnie materiał jest nieodpowiedni to proszę o sugestię jaki materiał mogę zastosować.

Ramones
8 gru 2014, 15:26 Ramones

Musisz bardziej sprecyzować swoje pytanie.Wtyczka elektryczna to za mało,napisz jaka,do czego ma sluzyc,warunki w jakich będzie uzywana --no jednym słowem wszystko bo od tego zależy dobor materialu do jej produkcji.

Greg_sw
8 gru 2014, 20:50 Greg_sw

W kwestii doprecyzowania. Mam element wewnętrzny (kostkę) wykonany z poliamidu do którego doprowadzona jest wiązka trzech przewodów. Chcę wykonać obtrysk tego elementu razem z przewodami i wykonać jakby zewnętrzny korpus wtyczki. Wtyczka ta nie będzie pracować w żadnych ciężkich warunkach gdyż będzie montowana wewnątrz obudowy, skrzynki, która zabezpieczona jest przed działaniem czynników zewnętrznych. Mam nadzieję że to pomoże w razie czego więcej info mogę przesłać na prv.

Radowit

Ramones
8 gru 2014, 21:20 Ramones

Kolego co znaczy u Ciebie -"obtrysk" ? :O
Chcesz ja "schowac' czy "zatopić" ? :D

Greg_sw
8 gru 2014, 21:35 Greg_sw

Mówiąc "obtrysk" chodzi mi o oblanie elementu z doprowadzonymi przewodami i po części przewodów aby otrzymać kształt wtyczki. Chodzi o oblanie jednego elementu innym tworzywem i tu rozważam PCV czy może coś innego. Mam taki element gotowy jest już produkowany (made in china) jednak klient chce żeby był produkowany tu na miejscu w Polsce.

Ramones
8 gru 2014, 22:07 Ramones

Zapodaj fote !! ;)

Greg_sw
9 gru 2014, 7:51 Greg_sw

Na zdjęciach przedstawiam po lewej gotowy produkt, biała kostka z przewodami element do obtrysku i najbardziej po prawej kształt jaki chciałbym uzyskać, zewnętrzny korpus. Mam nadzieje ze zdjęcia lepiej zobrazują co miałem na myśli ;)

Ramones
9 gru 2014, 17:53 Ramones

No i wszystko jasne ;)
PVC jest najlepszym i najtańszym tworzywem nadającym się do tego celu.Anwil ma szeroka game PVC wiec na spokojnie znajdziesz typ nadający się --tylko pamiętaj ze ma to być wtryskowy "elektryczny" bo kablowego nie wtryśniesz. ;)
PS."Mam nadzieje ze wiesz o tym aby nie zostawiać PVC w cylindrze na noc"

Ramones
9 gru 2014, 18:19 Ramones

Tak mi jeszcze przyszlo do glowy bo zawsze urywala mi się ta cienka koncowka przy kablu aby pokabinowac z dodatkiem do PVC PE-tylenu chlorowanego który poprawi udarność PVC a tym samym powinien wzmocnić ta cienka koncowka która"pracuje" i jest narazona na urwanie.Oczywiscie podwyższy to cene produkcji no ale detal będzie bardzo dobrej jakości.

Greg_sw
9 gru 2014, 21:37 Greg_sw

Wielkie dzieki za informacje i podpowiedz. Teraz wiem ze ide w dobrym kierunku pozostaje jeszcze tylko zaprojektowanje i wykonanie formy i ruszac z tematem :D i tak wiem zeby material nie zostal w slimaku juz szukam srodka czyszczacego ;)Odpowiedz Nowy temat