Dobór tworzywa - twarde, elastyczne i jak najbardziej trwałe
Tworzywa masowe

Kocurel
8 lut 2017, 0:55 Kocurel

Witam, w czasie wolnym zajmuje się szermierka historyczną i staram się skonstruować coraz to lepsze symulatory do walki. Najtrudniejsza rzecz to dobranie właśnie materiału, dotychczasowe szable wykonywałem z  kupionych głowni gotowych (podpisanych enigmatycznie, aby nikt nie doszedł z czego są, lub tylko coś w stylu polimer, czy syntetyk) i kijków ertalonowych, które jednak są zbyt sztywne (podczas walk lepiej jest gdy szabla ugina się pod ciężarem ze względu, że przez przypadek nie chcemy się wypatroszyć przy pchnięciu, które i tak wykonujemy z rzadka).

Jeśli ktokolwiek zna materiał, który potrafi wytrzymać zmęczenie uderzania o siebie na przestrzeni lat, jest sprężysty w przy cieńszych arkuszach (ok. 1-3cm to wymiar szerokości w jaki celuję) i na tyle twardy, aby podczas machania nie wyginał się sam z siebie byłbym bardzo zadowolony (nie moze się on tez oczywiście kruszyć). Gdyby okazało się, że można materiał kupić w arkuszach o wymiarze ok. 1m x X m i to jeszcze w dobrej cenie detalicznej byłbym najszczęśliwszym domorosłym zbrojmistrzem w południowej Polsce.

Proszę wypisywać wszystko co wam przyjdzie do głowy drodzy Państwo, jestem na etapie rozglądania się za nowym materiałem i potrzebuję jak największej liczby opinii.  

Odpowiedz Nowy temat

Forum

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Janusz75

Własna firma produkcyjna 2021-03-22

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20

Gerard

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-03-08