Dobór wtryskarki oraz określenie rodzaju wypraski
Wtryskiwanie

Anonymous
31 mar 2015, 20:00 *.229.31.19

Witam,

Założyłem ten temat bo w internecie jest dużo opisów na temat doboru wtryskarki do wypraski lecz ciekawi mnie jak to wygląda u Was w praktyce.

Jak określacie siłę zwarcia maszyny?
Jak określacie szybkość wtrysku? Czy maszyna konwencjonalna czy z akumulatorem?
Na jakiej podstawie stwierdzacie że wypraska jest cienkościenna lub grubościenna?

Pewnie codziennie zadajecie sobie pytanie czy dany element jesteście w stanie wtryskać a jeśli tak to na jakiej maszynie.

Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem w tym temacie

Radogost

13 kwi 2015, 21:47 Yellow

Witaj,

u Nas siłę zwarcia dobiera się według wzorów dostępnych w necie albo z książki Pana Henryka Zawistowskiego i to zdaje egzamin.
Co do szybkości wtrysku to nigdy nie wiadomo jaki czas wtrysku będzie odpowiedni. Ewentualnie możesz się posiłkować analizą Moldflow. To wszystko zależy od tego co to jest za detal, chodzi o to czy to produkcja detali wizualnych itd.

Co do tematu grubościenne czy cienkościenne to My raczej wtryskujemy grubościenne (ścianki mniej więcej od około 2,5 mm do około 6,5 mm) ;}

Co do zdolności produkcji to raczej przed podjęciem decyzji czy damy radę to wtrysnąć to organizujemy burzę mózgów i każdy się wypowiada i podejmujemy decyzję. Ten punkt jest najgorszy bo trzeba przeanalizować czy wejdziemy z wymiarami, tolerancjami, czy uda się detal wtrysnąć i go wyformować.Odpowiedz Nowy temat