Dystrybucja
Tworzywa masowe

Anonymous
19 lis 2014, 14:26 *.238.25.62

Witam, czy znajdzie się na portalu dystrybutor tworzyw sztucznych lub dodatków, który chciałby podzielić się trochę swoją wiedzą i odpowiedzieć na kilka nurtujących mnie pytań? Z góry dziękuję za każdy odzew ;)

Ramones
19 lis 2014, 17:22 Ramones

A koniecznie musi to być dystrybutor ?
Na tym forum jest wielu ,którzy wiedza więcej niż dystrybutorzy ! ;)

Radsuł

Anonymous
19 lis 2014, 20:02 *.41.102.175

Nie wątpię, że jest tu wielu przetwórców czy recyklerów, którzy wiedzą o tworzywach prawie wszystko ;) Szczerze mówiąc zastanawiam się od jakiegoś czasu nad biznesem związanym z tworzywami sztucznymi i waham się między przetwórstwem a dystrybucją właśnie. Recykling już odrzuciłem :) Przy czym przy przetwórstwie poważną przeszkodą są: brak większego doświadczenia i ceny maszyn... Dlatego chwilowo skłaniam się ku dystrybucji. Czytam, dowiaduje się, ale rozmowa z kimś kto siedzi w tym biznesie i przede wszystkim zna realia a nie tylko suchą teorię ma swoją wartość. Więc jeśli ktoś, coś, jakieś kontakty do kogoś proszę pisać :)

Ramones
19 lis 2014, 20:25 Ramones

Wiesz dystrybucja Tworzyw Sztucznych jak i ich przetwórstwo jest wielka sztuka a przede wszystkim wiedza ,tak jak we wszystkim -nawet handlując ziemniakami czy cebula na bazarze tez musisz mieć wiedze jakie gatunki sprzedajesz aby mieć klientów.Takie czasy !! :D
Sorry kolego zajmij się czyms na czym się znasz !! ;) 6 lat temu była wolna luka i moglbys się wbic ale teraz już nie :D Zreszta ci co zaczynali 6 lat temu i niczego się nie nauczyli zmieniają profil i wracają do latwej sprzedaży marchewki i burakow na bazarze :D

Anonymous
19 lis 2014, 21:10 *.41.102.175

Wbić się zawsze można tylko nisze się zmieniają cała sztuka w tym znaleźć tą odpowiednią :) Ale skoro uważasz, że tylko doświadczeni mają prawo zakładać firmy to niedługo nie będzie ani jednej bo wszyscy umrą heh ale dzięki i za takie rady choć nic nie wnoszące 8)

Ramones
19 lis 2014, 21:21 Ramones

Doswiadczeni maja już swoje firmy ;)
Ja swoje przeszedłem --w książkach tego nie znajdziesz !! :D Jeśli uważasz ze to latwa kasa to się bardzo mylisz --naprawdę bardzo mylisz !! ;)

Anonymous
19 lis 2014, 21:32 *.41.102.175

Doskonale sobie zdaję sprawę, że nie ma łatwej kasy a teoria zawsze odbiega od praktyki, dlatego m.in. pojawiłem się tutaj choć spodziewałem się, że prawdopodobnie nikt nic nie wniesie, ale spróbować zawsze można. A rady typu nie uda Ci się bo jesteś za głupi na mnie nie działają heh jestem wystarczająco ambitny by nadrobić pewne braki i wiem co chce osiągnąć.

Ramones
21 lis 2014, 19:24 Ramones

To nie jest rada typu -"Nie uda Ci się bo jesteś za glupi"-Ja zawsze twierdziłem "Jednemu 20 lat nie wystarczy aby pojac "sprawę" a drugiemu wystarcza 2 lata" .Ja tylko uświadamiam Ci ze jeżeli będziesz patrzyl na "sprawę" tylko przez pryzmat kasy a nie "sztuki" szybko polegniesz ;) a to roznica !
Jednym słowem albo idziesz z "glowa" na 100% albo chcesz tylko "powachac" ;)

SlawekGryf
29 lis 2014, 10:07 SlawekGryf

Diablo286 napisał:
Doskonale sobie zdaję sprawę, że nie ma łatwej kasy a teoria zawsze odbiega od praktyki, dlatego m.in. pojawiłem się tutaj choć spodziewałem się, że prawdopodobnie nikt nic nie wniesie, ale spróbować zawsze można. A rady typu nie uda Ci się bo jesteś za głupi na mnie nie działają heh jestem wystarczająco ambitny by nadrobić pewne braki i wiem co chce osiągnąć.


Drogi Kolego "Nowiciuszu"...bez obrazy ;-) O wiele latwiej bedzie Ci sie wbic w branze tworzyw zaczynajac z "podlogi" czyli od jakiegos malutkiego recyclingu , produkcji rekawa na opakowania , wtrysku jakiegos detaliku itp...niz od razu zaczac od handlu surowcem no chyba ze jestes bardzo zamoznym czlowiekiem i masz kilka baniek na koncie ;-)
Jezeli nie bedziesz mial w swojej firmie dopisku "sp. z o.o." kapitalu zakladowego w wysokosci 1 polskiej banki nikt z Toba nie pohandluje a to dlaczego ??
Auto okolo 24ton w podstawowym surowcu PE czy PP to wartosc 25 tysi euro.Wiec nikt Ci go nie powierzy do sprzedazy jesli od takiego Totala , Sabica czy jeszcze innego araba tego tworzywa nie kupisz!a potem go sobie sprzedaj z zyskiem. Im wiecej bedziesz "kuleczek" temu Totalowi czy Sabic'owi sprzedawal tym Ty uzyskasz jako ich duzy odbiorca lepsza cene za co "przytulisz" lepsza marze...
To naprawde swiat duzych pieniedzy....lecz powtarzam jesli je masz zycze powodzenia !!

Ramones
29 lis 2014, 17:21 Ramones

HEHEHE Slawek -zakladajac ze zdobędzie wszystkie pozwolenia a majac zielone pojecie o TS gdzie On wystartuje z przetargiem ? Powinienes wiedzieć ze aby mieć odpady trzeba je najpierw kupic :D Wlasnie w przetargu :D :D To już nie te czasy !! :D :DOdpowiedz Nowy temat

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20