Folia pęcherzykowa - podstawy
Wytłaczanie

Paveuek
23 mar 2012, 21:39 Paveuek

Witam, przymierzam się do produkcji folii pęcherzykowej [taaak, wiem rynek jest pełen - ale mam PEWNEGO klienta gotowego odebrać spore ilości od ręki]. Ale niestety w tej branży jestem świeżakiem.
Czy ktoś mógłby mnie oświecić z podstawami? Wskazać jakieś materiały teoretyczne?
Jaki jest koszt całej linii do produkcji?
Jakich tworzyw potrzebuję?
Folia jest używana do zawijania mebli zatem 2warstwowa myślę że starczy.
Będę wdzięczny za każdą drobną wskazówkę :]

Pozdrawiam.

Iebm
26 mar 2012, 21:33 Iebm

1. Folia LDPE
2. Koszt linii uzależniony jest od wydajności na godzinę , ale jest to dość droga zabawka

Radomił

Iebm
26 mar 2012, 21:34 Iebm

Ad. p 1 - czyli LDPE foliowy

Adept-service
30 mar 2012, 1:05 Adept-service

Oferujemy ekonomiczne linie do produkcji folii pęcherzykowych. Zapraszamy na nasz stronę www.adept-service.com zakładka linie do prod. folii , tam mozna obejrze karty katalogowe ze schematem "zasada działania linii" Dołaczam zdjęcia małej linii do folii 3-warstwowych oraz widok cylindrów formujących poęcherzyki.

Paveuek
5 kwi 2012, 17:37 Paveuek

Witam, dziękuję za odpowiedzi. Natomiast po rozmowach z partnerem koncepcja zmieniła się na folię strech. Jaki jest koszt maszyny, materiałów, szkolenia. Dodam, że folia na rolce jest zamieszczona na owijarce, także długość folii na 1 rolce musi być zdecydowanie długa.


pozdrawiam i wesołych świąt życzę :]

Iebm
12 kwi 2012, 22:16 Iebm

Przy tak łatwo i szybko zmieniających się decyzjach dot. profilu produkcji trudno będzie uczestnikom forum Ci pomóc :)

Paveuek
13 kwi 2012, 8:09 Paveuek

Pospieszyłem się z pierwszą wypowiedzią nie do końca konsultując potrzeby z partnerem. Stąd zmiana decyzji. Generalnie folia ma służyć do zawijania mebli [krzesła, łóżka, etc.] Myślałem że pęcherzyki są stosowane jako warstwa ochronna, jednak proces pakowania okazał się być nieco inny.

Adept-service
16 kwi 2012, 15:41 Adept-service

Nie znam się na pakowaniu krzeseł, ale potrafimy dostarczyć maszyny do produkcji folii opakowaniowej typu stretch lub spienionej. Folie stretch mogą być jedno, dwu, trój lub pięciowarstwowe, zależnie od potrzeb klienta. Maszyny mogą być przygotowane do produkcji folii o różnych szerokościach: od 0,5m do kilku metrów (z tym wiąże się też wydajność maszyny wyrażana np. w kg folii/ godzinę oraz wielkość maszyny). Bogaciej wyposażane są linie do produkcji folii typu agrostretch lub stretch-hood. Podejmujemy się dostarczyć Panu maszynę "skrojoną na miarę".

Iebm
16 maj 2012, 21:17 Iebm

Obawiam się że nici z zaangażowania ADEPT :)

Anonymous
18 cze 2012, 13:15 *.121.81.182

Witam

Czy folia bąbelkowa może być wyprodukowana w całości ze środków ekologicznych i czy można dostać za jej produkcję jakieś dotacje lub zniżki z podatku.Odpowiedz Nowy temat