Formowanie wtryskowe - pytanie do doświadczonych
Biznesplan

20 sie 2018, 22:22 Polisiepropylen

Ciekawe czy gość się jeszcze odezwie? 

Racimir

Anonymous
21 sie 2018, 8:32 *.78.85.153

Polisiepropylen,

Mógłbyś przestać udzielać się w moim poście? Jesteś irytującym typem, który tylko zaśmieca ten wątek. Nie masz nic do powiedzenia konkretnego w temacie - milcz. Mam wrażenie, że coś Ci w życiu nie wyszło i za wszelką cenę chcesz być kontrowersyjny, żegnam z tego postu.

lebm,

Dziękuję za udzielone informację. 

Natomiast po kalkulacji przy takim zapotrzebowaniu i oszacowanym czasie cyklu potrzebowałbym conajmniej 2 wtryskarek pracujących w trybie o którym mówiłeś. Co do klienta wiadomo, że jest pewne ryzyko, natomiast to już będzie tylko i wyłącznie zależeć ode mnie czy go ewentualnie utrzymam. Póki co jestem na etapie poszukiwania potencjalnej działki pod inwestycję oraz rozpisanie szczegółowego biznes planu. Rentowność powinna być spokojnie na takim poziomie o którym piszesz przy zakładanych mediach/cenie sprzedaży/kapitale ludzkim. 

Jeśli wyłożę swój kapitał jestem w stanie starać się o duży zwrot z EU z programu rozwoju obszarów wiejskich, więc jest to zachęcająca opcja. Jak tylko skończę z papierologią i będę po wszystkich obliczeniach dam znać jak dalej sytuacja będzie się rozwijała. Dzięki.

29 sie 2018, 15:25 Hokej6

Temat rzeka, ponieważ koszty zależą od wyborów inwestora. Maszyny używane/nowe, osprzęt (rodzaj, ilość, dopasowanie), ludzie, media etc.

Jestem po rozruchu takiej inwestycji i już wiem, że różnice mogą być gigantyczne. Opisanie wszystkiego to elaborat przekraczający możliwości forum.


Natomiast da się tego nauczyć - jestem przykładem, jak osoba zupełnie spoza branży może (w miarę oczywiście) ogarnąć od strony technicznej ustawianie procesu, rozruch, zależności dotyczące form (czego unikać), montaż form i całą resztę. Bazując naturalnie na prostych detalach z PP, PE czy PA. Daleki jest od stwierdzenia, że jestem fachowcem, ale :lajkonikom: podobnym do mnie sprzed 3 lat chętnie pomogę.

Startup - zostawiłem namiary na priv.Odpowiedz Nowy temat

Forum

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-12-02

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02