Odbiór posortowanych śmieci z osiedla
Biznesplan

Bakrecy
26 lut 2012, 23:11 Bakrecy

Witam
Czy orientuje się ktoś jaka ilość odpadów (PET, puszki alu, makulatura) wytwarzana jest średnio przez jedną osobę? Chodzi o to że chce rozszerzyć działalność o odbiór posegregowanych odpadów (pet, al, makulatura) z prywatnych osiedli. Jestem ciekaw przy jakiej ilości odpadów biznes będzie opłacalny. Powiedzmy 100 mieszkań, obstawiam że w każdym mieszka 2-2,5 osób i wszystko sprowadza się do tego ile posortowanych odpadów będzie na miesiąc ?

Lukglas88
24 lip 2012, 11:26 Lukglas88

nie będzie się opłacał przy takiej ilości.

Plastico
11 paź 2012, 16:33 Plastico

To wydaje się rozwiązaniem przyszłościowym.Kompleksowy pobór i segregacja. Niemniej masz od razu problemy.Spółdzielnia ,wspólnota to majątek wspólny i musi być decyzja WZ -udziałowców. Już widzę jak mijają dwa lata a Ty dalej drepczesz w miejscu bo nim ktoś mądry podejmie decyzję to mijają wieki.Samemu nie możesz podjąć na tym terenie działalności chyba,że to będzie wieczorne przeprowadzanie staruszek przez przejścia dla pieszych ewentualnie kradzieże samochodów ale tego nie polecam bo nie wiedzieć czemu policja się czepia. Lokalizacja pojemników,przekonanie mieszkańców do idei ,zgoda WZ ew Zarządu wspólnoty ,potencjalny bałagan Cię zniechęci . Chociaż mi pomysł się bardzo podoba i życzę otwartych umysłów napotkanych po drodze.
Kolejną sprawą jest znowelizowane prawo "śmieciowe" które obarcza gminy tym tematem .Wg mnie to doprowadzi do tego,że wygra firma "znajomego" władzuni ,która temat ogarnie i się nie wbijesz bo mieszkańcy będą płacić stała opłatę śmieciową więc Im na segregacji będzie zależeć jak na transmisji z obrad sejmu .
Mogę się mylić oczywiście i życzę powodzenia.

Ramones
12 lis 2012, 19:56 Ramones

Plastico :D
+ 1 :D :D :D :D
Serdecznie Cie pozdrawiam :D

Plastico
13 lis 2012, 23:49 Plastico

A dziękuję dziekuję :)
Grunt to zachować dobry humor,równiez pozdrawiam i powodzonka :)