Oddzielenie wiór PCV od miedzi i aluminium
Recykling

recykler123
25 paź 2007, 12:23 recykler123

Witam.
Mam pytanie czy istnieją maszyny które mogą oddzielić wiór metali nieżelaznych typu miedź, aluminium od PCV. Chodzi mi tu o odpad z młynka zmielonych przewodów elektrycznych. Interesuje mnie 100% oddzielenie tych frakcji. W tej chwili jest w izolacji PCV ok. 2-3% miedzi. Jeżeli Państwo znacie takie maszyny bądź producentów proszę o wpisy w temacie. Pozdrawiam.

technikLabotek
30 paź 2007, 22:36 technikLabotek

Zerknij :
https://www.plastech.pl/forum.php?op=viewtopic&t=2674

technikLabotek
30 paź 2007, 22:46 technikLabotek

Co do 100% rozdzielenia, to moze byc problem. separatory elektroniczne za każdym razem wyrzucaja wraz z wtraceniem niemetalicznym pewna ilość tworzywa. Efekt ten mozna zniwelowac przez zastosowanie separatorów o troszkę bardziej rozbudowanej lektronice dopasowujacych szybkość działania i ilośc wyrzucanego tworzywa od wielkości wtrącenia. Niektórzy radzą sobie np. przez kilkukrotne ,kolejne sprawdzenie separatorem wyrzucanego materiału z wtraceniami.
jezeli chcesz dowiedziec sie wiecej napisz na adres biuro@labotek.pl

skot
9 lis 2007, 9:37 skot

Witam Serdecznie.
Istnieje nowa technologia separacji materiałów oparta na efekcie tryboelektrycznym. Nalezy sprawdzic tylko jak bedzie funkcjonowała w tym przypadku.W Europie sa dwie takie instalacje i separują własciwie wszystko.
SK.
isma@wp.pl

Forum