Odnośnie Vat 0% na tw. Szt.
Prawo

Henzym1
18 paź 2013, 23:17 Henzym1

Witam,

Jeśli ktoś wie to niech pochwali się jak to dokładnie jest z tym "zerowym" na tw. szt.. Głównie na regranulat?

Chociaż w moim rozumowaniu można to wszystko obejść, kupując i sprzedając towar jako tworzywo sztuczne bez podawania dokładnie w jakiej formie jest surowiec, wystarczy podać rodzaj, czyli np. Tworzywo sztuczne PP i wszystko;)

Proszę o odpowiedź jeśli ktoś orientuje się w temacie.

Pozdrawiam,

Paweł

Plastikowanowa
21 paź 2013, 9:14 Plastikowanowa

tak, można obejść pod warunkiem, że kupujący taki regranulat czy przemiał ma pozwolenie na zbieranie odpadów i podbije Ci kartę, a to niestety jest rzadkością

Anonymous
30 paź 2013, 8:35 *.73.178.110

jak podbije KPO to wówczas to jest odpadem - (w myśl naszych przepisów odpadem jest wszystko co ma KPO i nie zostało w pewnym momencie odzyskane odpowiednim DPO lub DPR) a odpad już od 2011 roku podlega odwrotnemu obciążeniu vat. proszę nie pisać takich głupot bo jeszcze ktoś uwierzy i będzie miał potem problem. Panie Pawle, chyba trzeba wystąpić indywidualnie do US o interpetację co to jest surowiec wtórny z tworzyw sztucznych gdyż w w żadnej ustawie nie doszukałem się wyjaśnienia terminu "surowiec wtórny" z tworzyw sztucznych a szukałem w ustawie o odpadach z 2012r i w ustawie o VAT z lipca 2013. Chyba jedyna możliwość to opisać proces produkcyjny detalu ( jako towaru - który jako na produkt końcowy można naliczyć VAT i wykazać, że regranulat powstaje w procesie produkcyjnym takim jak jakakolwiek wypraska ( z pominięciem formy) ( że potrzebna maszyna, temperatura, przejście przez ślimak, potem chłodzenie itp ). Niestety to my musimy się teraz wykazać pomysłowością bo urzędnik nie odróżni przemiału od oryginału i napisze co mu się bedzie podobało - a jak da mu się kierunek w którym MA myśleć to może co z tego będzie. W naszym kraju interpretacja podatkowa ( i każda inna) zależy od nieznającego się na rzeczy urzędnika i trzeba mu w taki sposób wytłumaczyć, żeby wyszło na nasze.

Pozdrawiam

Forum